Nozaru konkursi
Lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursa uzvarētājs

22. septembrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā noskaidroti labākie topošie speciālisti lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Lauksaimniecība (Augkopība)”. Lauksaimniecības izglītības programmu audzēkņu komandu konkurencē pirmo vietu un zelta medaļu ieguva Malnavas koledžas komanda.

Malnavas koledžas topošais speciālists un pirmās vietas ieguvējs Kaspars Stolipins kopvērtējumā ieguva 85,08 punktus no maksimāli sasniedzamajiem 100 punktiem. Otro vietu ieguva Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības audzēkņi Valdis Sporāns un Daniels Baumgartens saņemot 81,12 punktus. Trešo vietu ar 73,02 punktiem izcīnīja Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības audzēkņi Edžus Edgars Verpakovskis un Rolands Krišjānis, taču ceturtajā vietā ar 71,37 iegūtiem punktiem ierindojās Dāvis Podāns un Juris Siliņš no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

Par labāko topošo profesionāļu tituliem augkopībā sacentās 7 audzēkņi un konkursa uzdevumus dalībnieki veica komandās pa divi vai pa vienam. Uzdevumus konkursam izstrādāja un konkursantu komandu veikumu vērtēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis un LLKC Madonas biroja augkopības konsultantes Anita Brosova un Ingrīda Šteinberga.

Nozares eksperti vērtēja gan jauniešu teorētiskās zināšanas un spēju veikt situācijas analīzi, gan arī praktiskās iemaņas augkopības mehanizācijā. Konkursanti parādīja savas zināšanas par integrēto augu aizsardzību, augsni un tās apstrādi, kultūraugu mēslošanu, precīzajām tehnoloģijām laukkopībā, digitālo augkopību, bioloģisko lauksaimniecību, dabas daudzveidības saglabāšanu lauksaimniecībā, lauksaimniecības mehanizāciju un lopbarības sagatavošanu.

Konkursu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar SIA Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centru un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienību. Konkursu atbalstīja un balvas uzvarētājiem nodrošināja uzņēmums SIA “Spāres-L”, zemnieku saimniecības “Ceļmalas”, “Silzemnieki”, “Upenes”, “Jānīši”un “Kļavas”, uzņēmumi SIA "Albert Berner", SIA “Auto flora”, SIA “Drukas Nams”, kā arī LPKS "Barkavas arodi" un Madonas novada pašvaldība.

Fotogalerija ar konkursa norisi un spilgtākajiem mirkļiem pieejama Flickr kontā.

Nozaru konkursus finansē Eiropas Sociāla fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un Latvijas valsts.