SkillsLatvia
SkillsLatvia 2021 rezultati mehatronika robotika instalacijas datortikli

Noskaidroti nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkursu “Datortīklu administrēšana”, “Elektriskās instalācijas”, “Mehatronika” un “Mobilā robotika” medaļu ieguvēji. Prasmju konkursi notika no 1. līdz 2. jūnijam klātienē Jelgavas tehnikumā un Liepājas Valsts tehnikumā, savukārt konkurss “Mobilā robotika” norisinājās attālināti.

Prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana” augstāko vērtējumu un pirmo vietu ieguva Jelgavas tehnikuma topošais profesionālis Iļja Spirts, otrajā vietā atstājot Saldus tehnikuma audzēkni Valdemāru Šperbergu. Trešo vietu izcīnīja Rēzeknes tehnikuma topošais speciālists Mārtiņš Kudrjaševs. “Fināla uzdevumi mani diezgan pārsteidza, bet no ceļa, kā saka, nenogrūda. Vieglāk bija salikt Windows domēna servisus, savukārt izaicinošāk bija izveidot MikroTik savienojumu caur VPN. Vienā uzdevumā bija jārēķina IP adreses, es sen nebiju strādājis ar netradicionālām maskām, līdz ar to tas papildināja manu pieredzi strādāt ar IP adresēm vairāk manuāli nekā rēķināt tās kalkulatorā. Konkursā Tu nevari būt 100% pārliecināts par to, kas tieši būs jādara, tāpēc galvenais ir iemācīties visu, ko vien vari un pielāgoties situācijai,” iesaka otrās vietas ieguvējs Valdemārs Šperbergs.

Par labāko elektriķi prasmju konkursā “Elektriskās instalācijas” atzīts Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēknis Krišjānis Garančs, otro vietu ieguva Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma topošais profesionālis Nauris Grudulis, atstājot trešajā vietā PIKC Liepājas Valsts tehnikuma audzēkni Ģirtu Ķeri. Ilggadējais SkillsLatvia eksperts un konkursa “Elektriskās instalācijas” vērtēšanas žūrijas priekšsēdētājs Andris Krūmiņš stāsta: “Pozitīvi bija tas, ka daži konkursanti montē ļoti kvalitāti, savukārt negatīvā puse dalībniekiem izpaudās pie montāžas ātruma, kas nebija pietiekami labs, lai pabeigtu darbu pilnībā. Salīdzinot ar to kā mēs sākām, kopsummā šogad ir novērojams uzlabojums. Mēs redzam, ka pamazām aug kvalitāte un zināšanas par produktiem, kā arī pateicoties sponsoriem, mūsu uzņēmumam Schneider Electric Latvia, mēs varam izmantot labākās un jaunākās iekārtas un ieviest tās konkursā.”

Pirmo vietu prasmju konkursā “Mehatronika” ieguva PIKC Liepājas Valsts tehnikuma jaunie topošie speciālisti Gunārs Zonenbergs un Guntis Kristovskis. Otro vietu konkursā izcīnīja PIKC Rīgas Tehniskā koledžas audzēkņi Dāniels Dūda un Reinis Mendriķis, savukārt trešo vietu ieguva Valmieras tehnikuma jaunie profesionāļi Ralfs Zaķis un Svens Līrmanis-Krūmiņš.

Attālinātajā prasmju konkursā “Mobilā robotika” pirmajā vietā ierindojās PIKC Rīgas Tehniskā koledžas audzēkņi Toms Laugulis un Hermanis Petručeņa, otro vietu ieguva PIKC Liepājas Valsts tehnikuma topošie profesionāļi Reinis Jankovskis un Raivo Rosvalds, atstājot trešajā vietā Valmieras tehnikuma audzēkņus Danielu Fēliksu Baumani un Kristapu Matiasu Knopu.

Konkursu SkillsLatvia 2021 ar tehnoloģijām, nepieciešamajām darba ierīcēm un iekārtām nodrošināja SIA Tomega, SIA Schneider Electric Latvia, SIA Festo, Rīgas Tehniskā universitāte un Siguldas novada Jaunrades centrs.

Noslēdzošais SkillsLatvia 2021 prasmju konkurss “Sausā būve” notiek no 3. līdz 4. jūnijam Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā. Aktuālāko informāciju par konkursiem un rezultātiem var atrast Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapāFacebook lapā, kā arī SkillsLatvia Facebook lapā.

SkillsLatvia ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.