SkillsLatvia2024 SkillsLatvia
Meitene manekenam veido frizūru

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2024 prasmju konkursu “Tērpu izgatavošana” un “Friziera darbi” pusfinālos labākos rezultātus un vietu finālā izcīnīja 10 jauni profesionāļi no sešām profesionālās izglītības iestādēm. Pusfināli norisinājās Rīgas Stila un modes tehnikumā.

Prasmju konkursā “Tērpu izgatavošana” piedalījās astoņi topošie speciālisti no četrām profesionālās izglītības iestādēm. Finālā iekļuva Arijana Mariņina un Samanta Mestere no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Tabita Timošenko un Amanda Orlova no Liepājas Valsts tehnikuma, kā arī Indra Graikste no VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”.

Konkursantiem darba uzdevuma izpildei atvēlētajās 4 stundās un 15 minūtēs bija jāizpilda trīs moduļi. Pirmajā modulī jaunajiem speciālistiem atbilstoši izsniegtajai apģērba modeļa fotogrāfijai un izmantojot figūras veidni, bija jāuzzīmē tā tehnisko zīmējumu un fotoattēlā divu norādīto vietu griezumshēmas. Otrajā modulī konkursantiem, izmantojot, izejmateriālus, kā arī, lietojot konkursa darbnīcā pieejamās iekārtas un aprīkojumu, bija nepieciešams konstruēt, modelēt un noformēt lekālus, piegriezt un sašūt apģērba detaļu atbilstoši izlozētajai detaļai fotogrāfijā. Tad, kad apģērba detaļa bija izstrādāta, konkursantiem bija īsi jāprezentē savu izstrādāto detaļu. Konkursa “Tērpu izgatavošana” pusfināla darbu izpildi vērtēja pedagogi starptautisko konkursu ekspertes, SIA Fristads Production pārstāves Ivetas Libertes un modes dizaineres, Latvijas Dizaineru savienības valdes locekles Česlijas Čables-Zibenes vadībā.

Savukārt, prasmju konkursā “Friziera darbi” savas prasmes un zināšanas finālā demonstrēs piecas jaunās speciālistes no piecām profesionālās izglītības iestādēm: Sabrīne Loreta Butkāne no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Ilona Ženija Pīrante no Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskolas, Līga Ķikale no Liepājas Valsts tehnikuma, Rebeka Našeniece no Saldus tehnikuma un Amanda Kalve no Jelgavas Amatu vidusskolas.

Prasmju konkursa “Friziera darbi” pusfināla darba uzdevums bija sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā bija jāveido dienas stila frizūra mūsdienīgai sievietei no gariem matiem, darbu veicot uz manekena. Darba rezultātam bija  jāatbilst konkursa vietā izsniegtajam foto attēlam. Uzdevuma otrajā daļā konkursantiem bija jāveic dāmu matu griezums, matu krāsojums, kā arī jāveido frizūra, kas  atbilst modernas sievietes tēlam. Arī otrās daļas darbs tika veikts pēc foto attēlu paraugiem. Darbam kopumā tika dotas 4 stundas un 30 minūtes. Konkursantu darbu uzraudzīja un vērtēja pedagogi frizieru amata meistares, Latvijas Frizieru un kosmetologu asociācijas priekšsēdētājas vietnieces Vijas Krūmiņas vadībā.

Konkursus sadarbībā ar Rīgas Stila un modes tehnikumu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) š.g. 13. februārī. Prasmju konkursa “Friziera darbi” pusfinālu atbalstīja Kadus Professional.

Fotogalerija ar pusfinālu spilgtākajiem mirkļiem pieejama VIAA Flickr kontā. Nākamie pusfināli elektriskās instalācijās un kravu pārvadājumos notiks 22. februārī Liepājas Valsts tehnikumā.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta “Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā” ietvaros.