SkillsLatvia 2023 SkillsLatvia
SkillsLatvia pusfinala "Datortiklu administresana" dalibnieki sez pie datoriem konkursa laika

Šodien, 22. februārī, Jelgavas tehnikumā norisinās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2023 pusfināli “Datortīklu administrēšana” un “Viesu uzņemšana”, savukārt Ogres tehnikumā – “Mēbeļu izgatavošana”. Pusfinālos kopumā piedalās 29 profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, bet tikai seši no katra konkursa iegūs iespēju nokļūt SkillsLatvia 2023 finālā.

Lielākā konkurence ir prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana”, kurā piedalās topošie datorsistēmu tehniķi no 12 profesionālās izglītības iestādēm. Jauniešiem uzdevumos jāuzstāda un jākonfigurē “Linx” un “Windows” operētājprogrammas, jāuzstāda MikroTik maršrutētājs un tā tīkla interfeiss, un jāveic maršrutētāja konfigurēšana, kā arī datortīkla atkļūdošana “Cisco Packet Tracer” vidē. Uzdevumi jāpaveic septiņu stundu laikā.

Konkursā piedalās jaunie datorsistēmu tehniķi no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas, Rīgas Valsts tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma, Ventspils tehnikuma, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības.

Prasmju konkursa “Viesu uzņemšana” dalībniekiem uzdevumi būs jāveic angļu valodā. Uzdevumi ietver pilnu viesnīcas recepcijas darba ciklu - sarunas ar viesi pa telefonu, kā arī viņa reģistrēšanu viesnīcā. Komunikācija un savstarpējā sadarbība ar viesi uzdevumā jāveic visas uzturēšanās laikā līdz viesis izrakstās no viesnīcas. Darba uzdevumi jāpaveic sešu stundu laikā.

Konkursā sacenšas topošie viesu uzņemšanas pakalpojumu speciālisti no deviņām profesionālās izglītības iestādēm - Rēzeknes tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma, Ventspils tehnikuma, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma, Smiltenes tehnikuma un Bulduru tehnikuma.

Savukārt jaunajiem mēbeļu galdniekiem septiņu stundu laikā nepieciešams izveidot darbarīku organizatoru jeb instrumentu kasti. Tā jāveido atbilstoši tehniskajai dokumentācija, kas tiek izsniegta konkursantiem pirms konkursa sākuma. Instrumentu kastei jābūt funkcionālai, kā arī tajā jāparedz atvilktne. Atvilktnes konstrukciju jeb stūru savienojumus paredzēts veidot, iestrādājot dzeguļu – bezdelīgastu savienojumu. Atvilktnes nosedzošo fasādi nepieciešams fiksēt ar kokskrūves stiprinājumu atvilktnes priekšpusē. Atvilktnes stūra savienojumi tiek izgatavoti, izmantojot tikai rokas instrumentus.

Pusfināla prasmju konkursā “Mēbeļu izgatavošana” piedalās audzēkņi no astoņām profesionālās izglītības iestādēm - Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Jelgavas tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Ogres tehnikuma, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas un Aizkraukles Profesionālās vidusskolas.

Visos konkursa SkillsLatvia 2023 pusfinālos darba uzdevumus vērtē nozaru eksperti.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.