PostDoc_Euraxess_vebinari_maijs_2021

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2021. gada maijā organizē divus informatīvus tiešsaistes seminārus pēcdoktorantu prasmju attīstībai un uzlabošanai, kas veicinās ne tikai viņu pētniecības pieteikumu īstenošanu un rezultātu veiksmīgu sasniegšanu, bet arī noderēs turpmākajā zinātniski pētnieciskajā darbībā.

Pirmais ieplānotais seminārs norisināsies 2021. gada 6. maijā. Tā tēma ir “Zinātniskās publikācijas rakstīšanas process un bibliometrija”, kurā par zinātniskās publikācijas rakstīšanas procesu informēs Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Dr. Pharm. Maija Dambrova, savukārt ar bibliometrijas būtiskākajiem aspektiem iepazīstinās Latvijas Valsts Koksnes Ķīmijas institūta zinātniskais sekretārs, Latvijas Zinātnes padomes eksperts Dr. chem. Arnis Kokorevičs. Seminārs notiks latviešu valodā, un tas netiks ierakstīts.

Otrais seminārs ieplānots 2021. gada 13. maijā, sadarbojoties ar EURAXESS Latvia. Šī semināra tēma ir “Transferable Skills for Researchers” (“Pārnesamās prasmes zinātniekiem”). Mūsdienu pasaulē t.s. pārnesamās prasmes ir tikpat svarīgas kā tās, kas nepieciešamas konkrētu zinātnisku un pētniecisku darbību veikšanā atsevišķās nozarēs. Semināra laikā tiks apskatītas tādas tēmas kā personīgas iemaņas un komunikācijas prasmes, projektu vadība, finanšu līdzekļu piesaiste un ideju komercializācija. Semināru vadīs augsti kvalificēta pētnieku karjeras attīstības eksperte, Turīnas universitātes Pētniecības un trešās misijas nodaļas projektu koordinatore un karjeras attīstības veicinātāja – Lučija Salto. Seminārs notiks angļu valodā.

Semināri notiks Zoom video konferenču platformā. Pēcdoktorantiem uz e-pastu adresēm ir izsūtīti uzaicinājumi ar semināru pieslēgšanas detaļām. Ja e-pasti nav saņemti, lūgums par to informēt pēc iespējas ātrāk, rakstot uz epasta adresi: sabine.rusmane@viaa.gov.lv