Notiks seminārs par dzimumu līdztiesības plānu Apvārsnis Eiropa projektos

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Nacionālais kontaktpunkts 27. aprīlī no 14:00 līdz 15:30 aicina uz semināru “Dzimumu līdztiesības plāns Apvārsnis Eiropa projektos no 2022. gada”. Ietvara programmā Apvārsnis Eiropa dzimumu līdztiesības plāns būs obligāts valsts iestādēm, privātajām un publiskajām pētniecības organizācijām un augstākās izglītības iestādēm, kuras piesakās programmai.

Dzimumu līdztiesības plāni pakāpeniski kļūs par vienu no obligātajiem kritērijiem, kas jāizpilda, lai pretendētu uz projektu finansējumu. 2021. gada uzsaukumos, kuriem iesniegšanas termiņš ir 2021. gads, šis plāns vēl nav obligāts. Dzimumu līdztiesības plāns (Gender Equality Plan) būs obligāts atbilstības kritērijs Apvārsnis Eiropa projektos sākot ar 2021. gada projektu konkursiem, kuru iesniegšanas termiņš ir 2022. gadā.

Seminārā būs iespējams uzzināt par:

    • vispārēji par dzimumu līdztiesības plānu
    • minimālām prasībām dzimumu līdztiesības plāna izstrādē
    • saturiski ieteicamām jomām, kas jāietver šajā plānā
    • iesaistītām pusēm un to lomām dzimumu līdztiesības plāna izstrādē
    • informatīviem resursiem un materiāliem.

Darba kārtība: 

Semināru vadīs VIAA Nacionālā kontaktpunkta vecākās ekspertes Inga Šīrante un Liene Ekša. Reģistrācija semināram ir atvērta līdz 25. aprīļa plkst. 14.00. Pasākums norisināsies Zoom platformā, saite uz pasākumu tiks izsūtīta iepriekš reģistrētiem interesentiem.​

Papildu informācija:

VIAA Nacionālā kontaktpunkta vecākā eksperte
Liene Ekša
E-pasts: liene.eksa@viaa.gov.lv
Tālrunis:  67359072