Papildināta informācija Erasmus+ projektu īstenotājiem par rīcību Covid-19 pandēmijas laikā

Covid-19 vīrusa negatīvā ietekme skar gan šī brīža, gan nākotnē plānotās Erasmus+ programmas aktivitātes, tāpēc Eiropas Komisija (EK) savā mājaslapā ir izveidojusi jautājumu un atbilžu sadaļu, kurā informē Erasmus+ projektu īstenotājus un dalībniekus par rīcību Covid-19 vīrusa pandēmijas laikā.

Biežāk uzdotos jautājumus un atbildes var atrast Eiropas Komisijas mājaslapā šeit. Pieejami arī praktiski ieteikumi Erasmus+ mobilitātes programmu dalībniekiem.

EK prioritāte ir gādāt par Erasmus+ dalībnieku drošību, vienlaikus ievērojot visus valsts līmeņa piesardzības pasākumus. Lai palīdzētu programmu dalībniekiem vieglāk pārvarēt Covid-19 krīzi, EK turpinās pielāgoties situācijai, vienkāršos noteikumus un procedūras un informēs par precizējumiem.

Grūtībās nonākušajiem individuālajiem dalībniekiem (studentiem, pedagogiem u.c.) EK rekomendē sazināties ar mobilitātē nosūtošo institūciju vai organizāciju. Universitātēm, skolām un citiem projektu īstenotājiem atbalstu sniedz nacionālā aģentūra, kas apstiprinājusi projektu - Valsts izglītības attīstības aģentūra, vai – centralizēto programmas aktivitāšu gadījumā - EK Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra (EACEA). Projektu partneriem, savukārt, ir jāsazinās ar konkrētā projekta koordinatoru.