WorldSkills 2022
WorldSkills konkurss

Maijā Ķīnas cilvēkresursu un sociālās drošības ministrija (MOHRSS) un WorldSkills Shanghai 2022 organizatori informēja, ka pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2022 norisi 2022. gadā Ķīnā, Šanhajā, nav iespējams organizēt vīrusa Covid-19 izplatības dēļ. Organizācija WorldSkills International un tās dalībvalstis vienojās, ka WorldSkills 2022 iespējams organizēt citā formātā, 60 prasmju konkursus rīkojot dažādās valstīs.

Jūlijā tiks izziņoti konkrēti norises datumi un vietas. Visas iesaistītās puses nolēma, ka konkurss būs kā alternatīva nevis kā starptautiska pieredze, kas nozīmē, ka, lai gan prasmju konkursi notiks dažādās valstīs un laikos, konkurss saglabā oficiālo titulu – WorldSkills 2022. Tas nozīmē, ka:

  • dalībnieki oficiāli piedalīsies WorldSkills 2022 konkursā, kas tiks iekļauts WorldSkills mājaslapā;
  • tiks pasniegtas oficiālās WorldSkills medaļas;
  • pēc WorldSkills 2022 visi dalībnieki tiks dēvēti par WorldSkills čempioniem;
  • dalībnieki, kuri piedalīsies WorldSkills 2022 konkursā, nevarēs piedalīties WorldSkills 2024;
  • ja dalībnieks būs reģistrēts WorldSkills 2022 , bet tajā nepiedalīsies, tad organizācija nesniegs kompromisu par vecumu, lai būtu iespējama dalība WorldSkills 2024.

Lai gan tā nebūs ierastā WorldSkills pieredze, tomēr organizatori iedrošina, ka daudziem dalībniekiem tā ir unikāla iespēja, dalībvalstīm tā sniedz salīdzinošo novērtēšanu, turklāt konkurss saglabā divu gadu ciklu, kas nodrošinās 2021. gadā noteikto secību – WorldSkills notiks 2022. gadā, 2024. gadā un tā uz priekšu.

Visi noteikumi, statūti un politika tiks pārskatīta un oficiāli apstiprināta. Drīzumā tiks publicēta jauna mājaslapa konkursa vajadzībām.

Pastāvošie riski

Šobrīd ir iespējams organizēt 60 prasmju konkursus no 63 plānotajiem. Šiem 60 prasmju konkursiem ir pieteikti 1’163 dalībnieki no 57 dalībvalstīm. Taču dažu prasmju konkursu izveide un infrastruktūra prasa lielu budžetu, kas šobrīd vēl nav piesaistīts. Pastāv risks, ka sponsorus šiem prasmju konkursiem nevarēs atrast, līdz ar to tos nāksies atcelt.

Jūlijā tiks izziņota informācija par prasmju konkursiem, infrastruktūru, loģistiku, reģistrāciju un citām niansēm.