Sākas Karjeras nedēļa 47 Latvijas pašvaldībās

No 8. līdz 12. oktobrim 47 Latvijas pilsētās un novados notiek Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Tās laikā notiek diskusijas vidusskolēniem ar dažādu profesiju pārstāvjiem, savukārt pie pamatskolu jauniešiem dodas improvizācijas aktieru “K” komanda un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar virtuālās realitātes palīdzību.

Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicinās devīze “Tavs karjeras skrejceļš!”, aicinot skolēnus karjeras plānošanu sākt ar sevis un savu iespēju iepazīšanu, prasmīgi un mērķtiecīgi pašiem vadot savu tālākās izglītības un profesijas izvēli.

Karjeras nedēļas laikā Rīgā, Rēzeknē, Bauskā, Cēsīs un Liepājā notiek diskusijas vidusskolēniem, kur par savu karjeras izvēli, profesijai nepieciešamajām prasmēm, veiksmēm un neveiksmēm stāsta Latvijā populāri dažādu profesiju pārstāvji. Viņu vidū ir uzņēmēja un izdevniecības “Žurnāls Santa” līdzīpašniece Santa Anča, diriģents Ints Teterovskis, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ģirts Liuziniks, pasākumu organizatore un uzņēmēja Sindija Vilde, polārpētnieks Māris Krievāns un citi. Profesiju dueli Latvijas skolās vada aktīvists un fitnesa treneris Dinārs Zāģers.

Savukārt pamatskolas vecuma audzēkņi Rīgā, Aizputē, Zirņu pagastā, Saldū, Smiltenē, Blomē, Gulbenē, Riebiņos, Līvānos, Valkā, Naukšēnos, Rūjienā un Baldonē sagaida ciemos Karjeras autobusu, kurā improvizācijas aktieru “K” komandas vadībā jaunieši izspēlē izglītojošas profesiju šarādes. Skolēni var piedalīties Karjeras spēlē un diskutēt, kādas prasmes un spējas nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem. Jauniešiem ir iespēja izmēģināt arī virtuālas realitātes spēli “Tavs karjeras skrejceļš!”, kas ļauj iepazīt dažādas profesijas un to pazīstamākos pārstāvjus Latvijā.  

Karjeras nedēļas noslēguma dienā, 12. oktobrī, notiek VIAA gadskārtējā nacionālajā konference, kurā tiekas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu pedagogi karjeras konsultanti, Eiropas Savienības fondu karjeras atbalsta projekta koordinatori un Karjeras nedēļas koordinatori. Viņi diskutē par karjeras attīstības atbalsta (KAA) nozīmi Latvijas izglītības iestādēs, kā arī uzklausa jauniešu viedokli par KAA pakalpojumiem viņu skolās un pašvaldībās. Konference notiek RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Durbes ielā 4, Rīgā.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Karjeras nedēļas pasākumu programma 47 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela. Savukārt Karjeras nedēļas jaunumiem var sekot sociālajos tīklos: