Aktualitātes SkillsLatvia
SkillsLatvia 2021

23. un 24. aprīlī notiek pirmie nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkursi “Grafikas dizains” un “Web tehnoloģijas”, kuros jaunie speciālisti uzdevumus veiks, strādājot attālināti tiešsaistē. Laikā no 23. aprīļa līdz 4. jūnijam gan attālināti, gan klātienē vairākās Latvijas profesionālās izglītības iestādēs kopumā notiks 21 prasmju konkurss.

“Šogad esam darījuši visu, lai turpinātu tradīciju sniegt jaunajiem profesionāļiem iespēju stiprināt un notestēt savu profesionālo konkurētspēju un, gatavojoties konkursam, turpināt aktīvu sadarbību ar darba devējiem. Pandēmijas radītajiem izaicinājumiem ir rasti risinājumi, lai nodrošinātu konkursa SkillsLatvia norisi, jo pusfināli martā apliecināja, ka sarežģītos apstākļos jaunieši ir tie, kuri vislabāk spēj pielāgoties un demonstrēt savas prasmes arī attālinātos tiešsaistes formātos. Esmu pārliecināta, ka arī konkursa finālos mēs piedzīvosim spožu talantu un izcilu rezultātu apliecinājumus mūsu profesionālās izglītības kvalitātei un varēsim atlasīt spēcīgus komandas kandidātus Latvijas dalībai starptautiskajos jauno profesionāļu konkursos,” atzīst Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās.

23. aprīlī prasmju konkursā “Grafikas dizains” konkursanti izstrādās projekta ideju un vizualizēs to digitālā formātā, iekļaujot dažāda tipa digitālu attēlu izstrādi, apstrādi, stilizēšanu un pielāgošanu projekta vajadzībām. Piemēram, vienā uzdevumā reklāmas sauklim jārada vizuālais ietērps, bet citā jāizstrādā reklāmas izdevums. Savukārt konkursā “Web tehnoloģijas”, kas notiek 23. un 24. aprīlī, pirmās dienas uzdevums ir izstrādāt rindu regulēšanas sistēmu, bet otrajā dienā konkursantiem jāizveido virtuālu spēli Ziemas kaujas, kuras pamata princips ir raidīt objektu no ekrāna kreisās puses uz labo. Spēlē ir svarīgi pielāgot trajektoriju, ņemot vērā spēku un leņķi, kādā objekts lido.

Prasmju konkursā “Grafikas dizains” piedalās 10 audzēkņi no 10 izglītības iestādēm: Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Ogres tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Profesionālā vidusskolas Victoria, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas. Savukārt konkursā “Web tehnoloģijas” piedalās 8 jaunie speciālisti no 8 izglītības iestādēm: Rēzeknes tehnikuma, Jelgavas Tehnikuma, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Saldus tehnikuma, Daugavpils Tehnikuma un PIKC Rīgas Tehniskā koledžas. Abos prasmju konkursos piedalās PIKC Rīgas Valsts tehnikuma un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti.

Plānots, ka 5 no 21 SkillsLatvia 2021 prasmju konkursa notiks attālināti, bet 16 notiks klātienē tehnikumos Rīgā, Ogrē, Jelgavā, Daugavpilī un Liepājā laikā no 21. maija līdz 4. jūnijam. Katrā prasmju konkursā dalībnieku skaits nepārsniegs 10 audzēkņus. Klātienes konkursu laikā organizatori rūpēsies par visu epidemioloģiskās drošības noteikumu un pasākumu ievērošanu. Šogad konkurss SkillsLatvia 2021 nebūs pieejams apmeklētājiem, taču līdzi aktuālākajai informācijai un rezultātiem var sekot VIAA mājaslapā, Facebook lapā, kā arī SkillsLatvia Facebook lapā.

SkillsLatvia ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.