Krišjānis Jurāns

Šobrīd Krišjānis Jurāns dzīvo Somijā un strādā mežiztrādes tehnikas ražošanas uzņēmumā Ponsse Oyj par globālā atbalsta servisa speciālistu un treneri. Uzņēmumam ir pārstāvniecības vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē. Iepriekš viņš bija Rīgas darbnīcas vadītājs un inženieris Konekesko Latvija (Baltic Agro Machinery Latvija) tepat Latvijā, bet dzīve piespēlēja viņam jaunus izaicinājumus, ko Krišjānis labprāt pieņēma. 

"Savas profesionālās gaitas sāku, kad iestājos lauksaimniecības tehnikas mehāniķu kursā Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā, kas šobrīd ir Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums. 2011. gadā trešā kursa prakses laikā nonācu uzņēmumā Konekesko Latvija, kur pirmo reizi patiesi iepazinu mežizstādes un celtniecības tehniku. Kopš tā laika arī mana profesionālā karjera ir bijusi saistīta ar meža un celtniecības tehniku," stāsta K. Jurāns.

"SkillsLatvia konkurss man bija pavisam svešs, līdz kādā pēcpusdienā man zvanīja Gunta Beperščaite, kura toreiz bija Priekuļu tehnikuma direktora vietniece izglītības jomā. Tas bija 2015. gads, darba diena un tieši tajā brīdī, kad Gunta zvanīja, es biju pie klienta un remontēju tehniku. Sākumā uz aicinājumu piedalīties mehāniķu konkursā nevēlējos atsaukties, jo šķita, ka visam nepietiktu laika. Toreiz es strādāju par mehāniķi Konekesko Latvija, turklāt biju arī nepilna laika students Rīgas Tehniskajā universitātē. Jāsaka, ka Guntas neatlaidība lika piekrist, ko es noteikti nenožēloju," atzīst Krišjānis.

Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia atlases prasmju konkursā smago spēkratu apkope un remonts mērķtiecīgais mehāniķis toreiz ieguva pirmo vietu, kas deva vairāk pārliecības un ticību paša spēkiem, jo līdz tam nemitīgi galvā virmoja doma - "ko gan es varu?" 2016. gadā Krišjānis jau pārstāvēja Latviju starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016 Gēteborgā, Zviedrijā. "Par savu sasniegumu vēljoprojām esmu ļoti priecīgs un lepns, jo ieguvu bronzas medaļu," stāsta K. Jurāns.

Krišjānis atzīst: "Pavisam noteikti varu teikt, ka EuroSkills un Worldskills ir mani ietekmējuši tikai pozitīvā ziņā, devuši pārliecību par sevi, ticību tam, ka varam izdarīt daudz vairāk nekā mums šķiet. Protams, ieguvu ļoti daudz patīkamas un spilgtas emocijas. Gatavošanās un dalība konkursos ir palīdzējusi man saprast, kā rīkoties dažādās situācijās, ko darīt, ja es nonācis strupceļā, kā sadzīvot ar stresa brīžiem, un pats galvenais - kā neapstāties. Gatavošanās un paši SkillsLatvia, EuroSkills un WorldSkills konkursi ir viens fantastisks ceļojums, ko novēlu piedzīvot katram jaunajam profesionālim!"