EuroSkills 2023 EuroSkills SkillsLatvia
Jaunietis tur Latvijas karogu

Vakar, 8. septembrī, EuroSkills2023 dalībnieki veica pēdējos konkursa uzdevumus. Trīs dienas jaunieši cītīgi strādāja, lai sasniegtu savu labāko rezultātu. Stress, laika ierobežojumi un organizatoriskie jautājumi radīja lielu spriedzi, ar ko jauniešiem bija jātiek galā. Tomēr gandarījums par paveikto un prieks piedalīties šāda līmeņa konkursā ir galvenās emocijas, ar ko jaunieši aizvadīja pēdējo konkursa dienu.

Matīss Vaivods, Ogres tehnikuma absolvents un prasmju konkursa “Smago spēkratu tehnoloģijas” dalībnieks: “Man ir ļoti liels prieks par to, cik daudz darba esmu ieguldījis un cik es esmu paveicis šajās dienās. Es esmu paspējis praktiski visu, un domāju, ka sanāca diezgan labi. Visvairāk patika tas, ka bija iespēja strādāt ar dažādām tehnikas vienībām un iekārtām, kas profesionālajā dzīvē ļoti noderēs, tā ir lieliska pieredze. Bija patiešām vērts censties un gatavoties, lai tiktu uz konkursu!”

Krišjānis Jurāns, SIA “PONSSE PLL” globālo pakalpojumu tehniskā atbalsta speciālists un smago spēkratu tehnoloģiju eksperts apstiprina Matīsa teikto: “Pirmkārt, mēs esam malači jau tāpēc, ka esam šeit atbraukuši, jo jābūt noteiktām zināšanām un pieredzei, lai sacenstos šādos konkursos, un Matīsam ir ļoti augsts prasmju un zināšanu līmenis.”

Arī Māris Jākabsons, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma absolvents, konkursa “Mēbeļu izgatavošana” dalībnieks, ir apmierināts ar paveikto: “Pirmā diena bija ļoti saraustīta, jo pieļāvu kļūdu, ko bija nepieciešams labot, un tur es pazaudēju laiku. Bet otrajā dienā gāja labāk, un jāsaka, ka kopumā esmu apmierināts ar rezultātu. Šīs trīs dienas bija saspringtas, bet tas bija tā vērts!”.

Haralds Laucis, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma pedagogs un konkursa “Mēbeļu izgatavošana” eksperts, apstiprina Māra teikto: “Konkursā vienmēr galvenais ir rezultāts. Ņemot vērā to, ka tas projekts, ko mēs veicām šeit, atšķīrās no projekta, ko mēs veidojām mājās, es varu teikt, ka esmu apmierināts ar to, kā esam pabeiguši dalību konkursā.”

Enija Luīze Štokmane, Jelgavas tehnikuma audzēkne, konkursa “Viesu uzņemšana” dalībniece: “Emocionālajā ziņā vissarežģītākā man bija pirmā diena, jo es nekad neesmu pieredzējusi neko tik plašu un ar tik lielu uzdevumu skaitu. Bija izaicinoši, bet es ar to ļoti labi tiku galā. Manuprāt, ar katru dienu es ieguvu arvien lielāku motivāciju un skaidrāku izpratni,  kāpēc es to daru un kāpēc esmu šeit.”

Dalība konkursā ne tikai sniedz iespēju jauniešiem papildināt savas zināšanas un prasmes, bet ir arī lieliska iespēja izjust īpašo konkursa gaisotni, iegūt jaunus draugus un daudzpusīgi attīstīties. “Es esmu ļoti priecīga par sevi un par to, ka ar visu tiku galā. Es ieguvu brīnišķīgu pieredzi profesionālajā ziņā, pārbaudīju sevi un savas zināšanas. Tomēr vienlaikus es arī iepazinu ļoti daudz lielisku cilvēku, mēs jutāmies patiešām kā viena liela ģimene. Es novēlu ikvienam pārvarēt bailes un izkāpt no savas komforta zonas, jo tas tiešām ir tā vērts! Jo, lai dzīvē mēs kaut ko sasniegtu, ir jāiziet no komforta zonas un jādara tas, ko mēs nekad neesam darījuši,” saka Enija.

Tam piekrīt arī Krišjānis Jurāns, kurš pirms kļūšanas par konkursa ekspertu pats piedalījies Skills konkursos kā dalībnieks: “Skills konkursi viennozīmīgi ir lieliska iespēja attīstīt sevi, bet noteikti nozīmīga ir arī Skills konkursa īpašā gaisotne un cilvēki no visas pasaules, ar kuriem tu iepazīsties un sacenties. Jau pēc pirmās piedalīšanās gribas šo pieredzi atkārtot!”

Līga Orupa, Enijas Luīzes Štokmanes pasniedzēja, kura gatavoja Eniju konkursam un atbrauca atbalstīt jauno profesionāli uz Poliju, papildina: “Jauniešiem dalība šādos konkursos sniedz jaunas iespējas, aicinot iziet no komforta zonas, izaicināt sevi, atklāt jaunus apvāršņus. Tas dod arī priekšstatu par Latvijas un citu valstu līmeni. Tomēr jauniešiem šis nav tikai izrāviens karjerā, tā ir arī personīgā izaugsme, jo brīdī, kad tu saskaries ar izaicinājumiem, no, tā varētu teikt, pieaugušo dzīves, tu attīsties un audz arī profesionāli.”

Fotogrāfijas no konkursa trešās dienas pieejamas VIAA Flickr kontā.

Latvijas dalību konkursā EuroSkills 2023  finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts Eiropas Savienības Kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gadam 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot izglītības un mācību sistēmu kvalitāti, iekļautību, efektivitāti un nozīmīgumu darba tirgū, tostarp ar neformālās un ikdienējās mācīšanās validēšanas palīdzību, lai atbalstītu pamatkompetenču, tostarp uzņēmējdarbības un digitālo prasmju, apguvi, un sekmējot duālo mācību sistēmu un māceklības ieviešanu" 4.2.2.9. pasākuma "Izglītības procesa individualizācija un starpnozaru sadarbība profesionālās izglītības izcilībai" otrās projekta iesniegumu atlases kārtas projekta “Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā” ietvaros.

lidzfinanse-esnap 2021_2027.jpg