Nozaru konkursi SkillsLatvia
konkursantes veic Skaistumkopsanas proceduras nozares konkursā

Nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā Skaistumkopšana pirmo vietu ieguva Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības audzēknes Laura Neilande un Samanta Sirmā. 12. oktobrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā seši topošie SPA speciālisti sacentās par labākā jaunā profesionāļa titulu.

Otro vietu izcīnīja Rīgas Stila un modes tehnikuma audzēknes Jekaterina Jancenko un Viktorija Ratkūne, savukārt trešajā vietā ierindojās Elīna Žagare un Linda Līdaka no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

“Šāda veida konkursā piedalījos pirmo reizi, tāpēc, protams, bija neliels uztraukums, bet kopumā man tas patika. Un noteikti iesaku piedalīties arī citiem, šī ir unikāla iespēja,” stāsta pirmās vietas ieguvēja Laura Neilande. Dalībniece atzīst, ka konkursā vairāk izbaudījusi tieši praktiskos uzdevumus – aromterapiju.

Dalībnieki konkursa uzdevumā veica savu izvēlētu SPA procedūru vai masāžu divās kārtās. Pirmajā kārtā trīs konkursa dalībnieki veica SPA procedūru/masāžu, savukārt pārējie trīs konkursa dalībnieki bija modeļi, uz kuriem tiek veikta procedūra. Otrajā kārtā dalībnieki mainījās vietām.

Žūrija vērtēja dalībnieku prasmes sagatavot darba vietu, lai tā būtu harmoniska un relaksējoša, nepieciešamos produktus, kā arī materiālus SPA procedūras veikšanai. Pirms SPA procedūras dalībnieki konsultēja modeli, izvērtējot klienta pašsajūtu, izskaidrojot SPA procedūras vai masāžas veikšanas plānu, pielietotos līdzekļus un to iedarbību un procedūras ilgumu.

Izvēlētajā SPA procedūrā bija jāpielieto pareiza procedūras secība, masāžas paņēmieni un metožu izpildījums. Uzmanību pievērsa arī optimālai produktu izmantošanai. Vienlaikus visu procedūras laiku konkursantam bija jāievēro darba epidemioloģiskās un higiēnas noteikumu prasības, sava un klienta ergonomiku, kā arī jāveido sadarbību ar klientu. Procedūras vai masāžas beigās tika nodrošināts klienta atpūtas režīms un sniegtas rekomendācijas.

“Konkursā varēja novērot atšķirību metodēs, ko katra skola māca. It īpaši klasiskās masāžas tehnikās. Dalībniekiem noteikti jāpiestrādā pie komunikācijas ar klientu, jāattīsta spēja konsultēt. Jāatzīmē, ka visas darba vietas bija harmoniski iekārtotas, tās radīja relaksējošu atmosfēru,” stāsta žūrijas priekšsēdētāja Ieva Reķe.

Konkursantes vērtēja Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas pārstāve Ieva Rēķe un Linda Mortuzāne un profesionālās Skaistuma skolas pārstāve Olga Rosovska.

Konkursu atbalstīja Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība, Madonas novada pašvaldība, SIA Henome, SIA Albert Berner, Barkavas pagasta pārvalde, veikals Papīrs un SIA Biroja apgādes centrs.

Bildes no konkursa norises pieejamas Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Flickr kontā. Aicinām sekot līdzi nozaru konkursu norisei un rezultātiem VIAA  Facebook un Twitter kontos, kā arī SkillsLatvia Facebook lapā.

VIAA konkursu organizē, lai noskaidrotu labākos jaunos skaistumkopšanas speciālistus, kā arī veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Nozares konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, bet finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Alise Devjatajeva

Vecākā eksperte
alise.devjatajeva [at] viaa.gov.lv