VIAA
Starptautiskais forums Izglītība nākotnei tiesraide

Rīt,  2022. gada 3. jūnijā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar akadēmisko partneri -  Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) struktūrvienību - aicina ikvienu interesentu tiešsaistē foruma interneta vietnē www.futures2050.lv piedalīties augsta līmeņa starptautiskajā forumā “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām”, lai kopīgi veidotu vīziju nākotnes izglītībai.

Sekot tiešraidei varēs arī Delfi.lv un LSM.lv portālos, kā arī VIAA un IZM Facebook lapās. Pasākums notiks angļu valodā, nodrošinot tulkojumu valsts valodā. Piekļūstamībai foruma tiešraidēm būs nodrošināta transkripcija jeb reāllaika subtitri.

Starptautiskais forums “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām” ir unikāls ar to, ka tajā uzstāsies pasaulē atzīti futurologi un pētnieki, savukārt refleksijās piedalīsies viedokļu līderi un Latvijas izglītības jomas pārstāvji, lai veidotu izpratni par to, kādas globālās tehnoloģiskās un sociālās pārmaiņas jāņem vērā, veidojot vīziju nākotnes izglītībai. Forumu atklās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. 

“Latvijas izglītībai ir nepieciešama iedvesma un drosme! Daudzos aspektos mūsu izglītība ir spēcīga un konkurētspējīga, taču pagaidām vēl neesam iemācījušies izcelt pozitīvo un lepoties ar sevi. Ļaujoties vīzijai par nākotni, mums jāatceras arī par jau paveikto, atmetot kautrīgumu. Mēs drīkstam runāt par labām lietām un saviem sasniegumiem! Mēs drīkstam sapņot un radīt savus labos piemērus, kam sekos citi, ne tikai sekot citu piemēram,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. 

“Šim forumam ir īpašs mērķis – iesakņot izglītības jomā vizionēšanas kultūru, nodrošinot struktūru, kas sniedz iespēju aplūkot lielu globālu izmaiņu ietekmi uz cilvēkiem un zināšanu radīšanu kā šo izmaiņu daļu. Kā mazai valstij mums ir ļoti ierobežoti cilvēku resursi, un globālo vērtību ķēdes dinamika padara jutīgus gan mūsu izglītības, gan nodarbinātības procesus. Mūsu valstij cilvēks ir svarīgs visās izpausmes jomās, tāpēc jo izaicinošāk ir domāt par cilvēku profesionālajām izredzēm, sociālo vietu un lomu 2050. gada perspektīvā jau šodien,” atzīst Dita Traidās, foruma organizatoru pārstāve, Valsts izglītības attīstības aģentūras vadītāja.

Forumu organizē IZM un VIAA, un foruma akadēmiskais partneris ir Riga Business School kā RTU struktūrvienība. Piekļūstamību nodrošina SIA “Tilde”. Plašāka informācija par starptautisko forumu “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām” pieejama foruma interneta vietnē www.futures2050.lv.

10.15 – 10.25              Pasākuma atklāšana ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci

10.25 – 11.00             “Jauns veids kā domāt par izglītību un darbu: Nākamie 10 gadi”

Gerds Leonhards, futurologs un humānists, pasaules līmeņa lektors, piecu grāmatu autors un filmu veidotājs, “The Futures Agency” vadītājs (Šveice)

11.00 – 11.30             “No muskuļiem uz prātu un sirdi”

Pērtu Pelenens, futurologs, “Perttu Productions” dibinātājs, Eiropā godalgots izgudrotājs un atzīts lektors (Somija)

11.45 – 12.45             Paneļdiskusijas un jautājumi

13.40 – 14.00             “Kopīgi veidojam mūsu nākotni: jauns sociālais līgums izglītībā”

Prof. Fernando M. Reimers, Izglītības inovāciju iniciatīvas direktors Hārvardas Universitātē, UNESCO Izglītības nākotnes komisijas loceklis (ASV) – video

14.00 – 14.20             “Ceļā uz jaunu mācību iespēju ainavu”

Dr. M. S. Vidžejs Kumars, J-WEL Pasaules izglītības laboratorijas izpilddirektors un atvērtās izglītības asociētais profesors Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā (ASV)

14.20 – 15.20              Paneļdiskusijas un jautājumi

15.20 – 15.35             Noslēguma vārdi. Antoni Lasinajs un Anita Muižniece

15.40 – 16.00              Saprašanās memoranda parakstīšana starp IZM, RTU un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta Abdul Latif Jameel Pasaules izglītības laboratoriju (MIT J-WEL)