EuroSkills 2023 EuroSkills
Polijas karogs pilsēta skats

Astoto starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu EuroSkills 2023 rīkos Gdaņskā, Polijā, 2023. gadā no 5. līdz 9. septembrim.

Konkurss norisināsies izstāžu un pasākumu centrā AMBEREXPO Gdańsk. Polijas organizatori plāno uzņemt 600 jaunos profesionāļus no 31 dalībvalsts 45 līdz 50 prasmju konkursos un demonstrācijās, kā arī 100’000 apmeklētājus no visas Polijas.

16. jūnijā Polijas pilsētā Krakovā Ģenerālās asamblejas laikā organizācija WorldSkills Poland prezentēja savu piedāvājumu EuroSkills pasākuma norisei. Pēc tam WorldSkills Europe dalībvalstu pārstāvji balsoja par labu Polijas piedāvājumam.

Polija pieteicās veidot piedāvājumu EuroSkills 2023 tikai pirms trīs mēnešiem saistībā ar WorldSkills Europe lēmumu rīkot konkursu ārpus Krievijas Federācijas. Polijai ļoti īsā laika posmā jāorganizē konkurss, bet viņu apņēmību atzinīgi vērtē visu dalībvalstu pārstāvji.

EuroSkills 2023 organizēs WorldSkills Poland sadarbībā ar Polijas izglītības sistēmas attīstības fondu (FRSE), Gdaņskas pilsētas pašvaldību un AMBEREXPO Gdansk.