WorldSkills
Ministre Šuplinska sveic WorldSkills konkursantus

Otrdien, 8. oktobrī, SkillsLatvia komandas konkursantus par panākumiem prestižajā pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2019 svinīgi sveica izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Pateicības rakstus par ieguldījumu konkursantu panākumu un prasmju veicināšanā ministre pasniedza arī komandas ekspertiem, pedagogiem un atbalstītājiem.

Ministre I. Šuplinska uzsvēra: “Šāds pasaules mēroga konkurss katram konkursantam ir atskaites punkts turpmākajai izaugsmei gan profesionāli, gan emocionāli. Novērtēju ikviena Latvijas komandas dalībnieka pašaizliedzīgo darbu un ieguldīto laiku, lai attīstītu izvēlētās profesijas kvalitāti un prestižu valsts līmenī.”

Latvijas komandas jaunie profesionāļi starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2019, kurš 22. - 27. augustā norisinājās Kazaņā, Krievijā, izcīnīja trīs izcilības medaļas: ēdienu gatavošanas, restorāna pakalpojumu un skatlogu noformēšanas prasmju konkursos.

Kopvērtējumā Latvijai 63 valstu konkurencē ir 23. labākais komandas rezultāts. Latvijas komandas 7 konkursanti 4 dienas saspringtos konkurences apstākļos veica sarežģītus pasaules līmeņa uzdevumus 7 profesionālo prasmju konkursos. Kopskaitā konkursā piedalījās vairāk nekā 1300 jauno profesionāļu no visas pasaules, kuri par medaļām sacentās 56 profesijās.

Vairāk par Latvijas komandas sniegumu konkursā WorldSkills 2019 var atrast VIAA mājaslapas sadaļā SkillsLatvia.

Jauno profesionāļu konkurss WorldSkills notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills. Pašlaik WorldSkills International organizācijā ir 82 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2019 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Foto galerija no pasākuma pieejama VIAA Flickr kontā