SkillsLatvia 2023 SkillsLatvia
SkillsLatvia 2023 noslēguma ceremonijas tiešraide

6. aprīlī plkst. 10.30 Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā tiešraidē varēs vērot jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2023 noslēguma ceremoniju. Pasākumā apbalvos talantīgākos jaunos profesionāļus un pasniegs medaļas pirmo trīs vietu ieguvējiem 19 prasmju konkursos. Ceremonijas noslēgumā notiks simboliska Eiropas Prasmju gada atklāšana Latvijā.

Konkurss SkillsLatvia notiek jau sesto reizi un ir kļuvis par vērienīgāko gada notikumu profesionālajā izglītībā Latvijā, kur vienkopus satiekas darba devēji, izglītības profesionāļi un jaunie speciālisti. Šogad savas profesionālās iemaņas apliecināja un par augstiem rezultātiem sacentās vairāk nekā 120 konkursanti no 31 profesionālās izglītības iestādes.

Eiropas Komisija 2023. gadu pasludinājusi par Eiropas Prasmju gadu, lai veicinātu konkurētspēju, līdzdalību un talantu attīstību. Tajā sadarbībā ar Eiropas Parlamentu, dalībvalstīm, sociālajiem partneriem, valsts un privātajiem nodarbinātības dienestiem un citiem partneriem rosinās sniegt atbalstu mūžizglītībai, prasmju pilnveides un pārkvalificēšanās iespējām, izceļot attiecīgās Eiropas Savienības iniciatīvas, tai skaitā finansējuma iespējas, lai atbalstītu to ieviešanu, īstenošanu un izpildi.

Konkursa norisi finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.