Nozaru konkursi
SkillsLatvia jaunie profesionāļi sacentīsies konkursā “Lauksaimniecība (Augkopība)”

22. septembrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā 8 jaunie profesionāļi no četrām profesionālās izglītības iestādēm sacentīsies lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Lauksaimniecība (Augkopība)”. Konkursā tiks noskaidroti labākie topošie nozares jaunie speciālisti, kā arī veicināta profesionālās izglītības pievilcība un pilnveidotas sadarbības starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Konkursā piedalīsies lauksaimniecības izglītības programmu audzēkņu komandas no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, Malnavas koledžas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības. Katrā komandā ir pa diviem audzēkņiem.

Konkursa darba uzdevums sastāv no 7 moduļiem: integrētā augu aizsardzība; augsne un tās apstrāde, kultūraugu mēslošana; precīzās tehnoloģijas laukkopībā, digitālā augkopība; bioloģiskā lauksaimniecība; dabas daudzveidības saglabāšana lauksaimniecībā; lauksaimniecības mehanizācija; lopbarības sagatavošana. Darba izpildei tiek izmantoti gan teorētiski, gan praktiski uzdevumi. Konkursa darba uzdevuma izpildes rezultātā konkursanti parāda savas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, lai cīnītos par labāko jauno profesionāļu lauksaimniecības nozarē titulu.

Konkursu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centru un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienību.

Nozaru konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, bet finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.