Nozaru konkursi SkillsLatvia
1. vietas ieguvēja Samanta Čubukova

28. septembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā pirmo vietu un labākā titulu nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā Viesnīcu pakalpojumi izcīnīja Saldus tehnikuma audzēkne Samanta Čubukova ar 95 punktiem no 100. Konkursā sacentās 12 topošie speciālisti.

Otro vietu ar 94 punktiem ieguva Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma topošā viesnīcu pakalpojumu speciāliste Laura Liskopa, savukārt trešajā vietā ierindojās Jelgavas tehnikuma audzēkne Veronika Čakša, iegūstot 92,33 punktus.

Speciālisti darba uzdevumā veica pilnu numura uzkopšanu, sākot ar gultu klāšanu, istabas uzkopšanu, vannas istabas un tualetes telpas uzkopšanu, beidzot ar virtuves zonas uzkopšanu numuros viesu uzturēšanās laikā, kā arī pēc viesu aizbraukšanas.

Konkursantu darbu vērtēja viesnīcas Neiburgs saimniecības vadītāja Elita Trubiņa, SIA Anitra projektu vadītājs Guntis Lācis un biznesa augstskolas Turība docētāja Ruta Žvale.

Vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja E. Trubiņa vērtē: “Visi konkursanti pieļāva vienu kļūdu – netika iznesta netīrā veļa no numura, līdz ar to telpā krustojas tīrā un netīrā veļa. Kopumā jauniešiem bija laba teorētiskā bāze, bet noteikti nepieciešama papildu prakse numuru uzkopšanā, it īpaši, kamēr viesis vēl uzturas numurā. Prakse noteikti sniedz pilnīgas zināšanas viesmīlības nozarē.”

Konkursā piedalījās audzēkņi no 12 profesionālās izglītības iestādēm: Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības, Profesionālās vidusskolas Victoria, Smiltenes tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Bulduru Dārzkopības vidusskolas, Ventspils tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Saldus tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības.

Bildes no konkursa norises pieejamas Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Flickr kontā.

Jau nākamnedēļ no 5. līdz 6. oktobrim Latgales Industriālajā tehnikumā Daugavpilī deviņi jaunie speciālisti sacentīsies prasmju konkursā Ceļu būve. Konkursā piedalīsies audzēkņi no Smiltenes tehnikuma, Saldus tehnikuma un Latgales Industriālā tehnikuma.

Aicinām sekot līdzi nozaru konkursu norisei un rezultātiem VIAA  Facebook un Twitter kontos, kā arī SkillsLatvia Facebook lapā.

VIAA konkursu organizē, lai noskaidrotu labākos jaunos viesnīcu pakalpojumu, viesu uzņemšanas dienesta un viesmīlības pakalpojumu nozares speciālistus, kā arī veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Nozares konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, bet finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.