WorldSkills
WorldSkills Kina

Pasaules ievērojamākais profesionālās meistarības konkurss WorldSkills 2022 notiks Šanhajā, Ķīnā, no 2022. gada 12. līdz 17. oktobrim. Sākotnēji konkursa norise bija plānota 2021. gada septembrī, bet vīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ pagājušā gada novembrī organizācija WorldSkills International nolēma konkursu organizēt gadu vēlāk.

Lai nodrošinātu, ka konkursa norises datuma maiņa neietekmē dalībnieku iespējas piedalīties tika ieviesta vienreizēja vecuma atbilstības kritērija maiņa. Ja dalībnieka vecums bija atbilstošs dalībai WorldSkills konkursam 2021. gadā, tad neatkarīgi no vecuma arī 2022. gadā jaunajam speciālistam ir iespēja pretendēt uz dalību konkursā. Vienlaikus ir pieņemta vienošanās, ka WorldSkills konference, kas notiek paralēli konkursam un pulcē izglītības, valdības, uzņēmējdarbības un rūpniecības līderus visā pasaulē, notiks no 13. līdz 14. oktobrim.

WorldSkills Shanghai 2022 konkursā plāno piedalīties vairāk nekā 1400 konkursanti no vairāk nekā 60 valstīm un reģioniem, kuri sacentīsies aptuveni 60 dažādās profesijās. Pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills notiek katru otro gadu un mijas ar starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu EuroSkills.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2022 nodrošina projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.