WorldSkills
WorldSkills Shanghai 2022

Pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2021, kura norise bija plānota nākamgad no 22. līdz 27. septembrim Ķīnā, Šanhajā, ir pārcelts uz 2022. gada rudeni Covid-19 vīrusa izplatības pasliktināšanās un ierobežojumu dēļ. Konkursa norises vieta paliek nemainīga.

Organizācija WorldSkills International publiski paziņoja par konkursa norises pārcelšanu uz 2022. gadu. Informācija par jaunākajiem konkursa datumiem vēl nav zināma, bet organizatori lēš, ka konkurss varētu notikt laika posmā no oktobra līdz novembrim. Šis lēmums paredz, ka organizācija WorldSkills International visus turpmākos notikumus pārcels par vienu gadu uz priekšu, līdz ar to arī WorldSkills Lyon 2023, ko plāno organizēt Francijā, Lionā, notiks 2024. gadā.

WorldSkills Shanghai 2021 konkursā plāno piedalīties vairāk nekā 1400 konkursanti no vairāk nekā 60 valstīm un reģioniem, kuri sacentīsies aptuveni 60 dažādās profesijās. Pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills notiek katru otro gadu un mijas ar starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu EuroSkills.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2021 nodrošina projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.