Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina izglītības iestādes un organizācijas, kas darbojas izglītības jomā, līdz 2020. gada 3. februārim, iesniegt pieteikumus Nordplus 2020. gada konkursā. Pieteikumus jāiesniedz Espresso elektroniskajā sistēmā.

Nordplus programmā piedāvā īstenot studentu, skolēnu un pasniedzēju mobilitātes, kā arī dažādas sadarbības tīklu un projektu aktivitātes izglītībā starp Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, lai veicinātu starpkultūru sadarbību, uzlabotu un ieviestu jauninājumus Ziemeļvalstu un Baltijas valstu izglītības sistēmās. Kopējais Nordplus finansējums projektiem 2020. gadā ir aptuveni 10 miljoni eiro. 2020. gada projektu konkurss ir atvērts visās piecās Nordplus apakšprogrammās: Jauniešu, Augstākās izglītības, Pieaugušo, Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā.  

Organizācijām no Latvijas Nordplus sniedz iespēju veidot kopīgus projektus ar  Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm: Dāniju, Somiju, Islandi, Norvēģiju, Zviedriju, Grenlandi, Fēru un Ālandu salām, Lietuvu un Igauniju. Lai izstrādātu projekta pieteikumu, ir nepieciešams atrast sadarbības partnerus no Nordplus dalībvalstīm. Partnerinstitūciju meklēšanai var izmantot Nordplus projektu partneru datubāzi.

Pieteikumus līdz  2020. gada 3. februārim jāiesniedz Espresso elektroniskajā sistēmāEspresso video instrukcijas pieejamas VIAA mājaslapas sadaļā Informatīvie materiāli. Vairāk par projektu konkursu, katras programmas mērķiem, projektu īstenotāju pieredzi un līdzfinansējuma apjomu iespējams uzzināt VIAA mājaslapā un Nordplus oficiālajā vietnē www.nordplusonline.org.