WorldSkills EuroSkills cancel Russia Belarus partisipation

Sniedzot atbildes reakciju uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, organizācija WorldSkills International (WSI) un WorldSkills Europe valdes locekļi šodien paziņoja, ka apturēta Krievijas un Baltkrievijas dalība pasaules profesionālās meistarības konkursā WorldSkills Shanghai 2022. Krievijai liegta arī starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2023 organizēšana.

Organizācijas locekļi ziņo: “WorldSkills ir politiski neitrāla kustība. Krievijas iebrukums Ukrainā, tāpat kā Baltkrievijas aktīvais atbalsts šim iebrukumam, ir kristāldzidrs un milzīgs ētikas un morāles pārkāpums. Krievijas un Baltkrievijas valdības ir izdarījušas izvēli, kas liedz tām iespēju piedalīties WorldSkills un tās dalībnieku rīkotajos pasākumos.”

Šobrīd konkursam EuroSkills 2023 tuvāko nedēļu laikā meklēs jaunu norises vietu Eiropā. 

SkillsLatvia pilnībā atbalsta organizācijas WSI un WorldSkills Europe lēmumu, nosodot Krievijas un Baltkrievijas militāro uzbrukumu Ukrainai, kas ir vēršanās ne tikai pret Ukrainas suverenitāti, bet arī pret demokrātiskas sabiedrības pamatvērtībām.

Krievijas un Baltkrievijas dalības apturēšanu konkursos paredz arī liegumu dalībai jebkādās WorldSkills sacensībās, projektos un darbībās ārpus Krievijas un Baltkrievijas.

Plašāka informācija worldskills.org.