WorldSkills 2022 special edition

No 7. septembra līdz 26. novembrim pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2022 Special Edition Latvijas komanda plāno piedalīties 9 prasmju konkursos piecās dažādās valstīs. Kopumā WorldSkills 2022 Special Edition konkursā paredzēts organizēt 61 prasmju konkursu, kas notiks 15 Eiropas, Ziemeļamerikas un Austrumāzijas valstīs un reģionos.

Prasmju konkursi notiks Austrijā, Kanādā, Dānijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Japānā, Korejā, Luksemburgā, Zviedrijā, Šveicē, Apvienotajā Karalistē un Amerikas Savienotajās valstīs. Latvijas komanda plāno piedalīties 9 prasmju konkursos:

 

Prasmju konkurss

Datums

Valsts, pilsēta

1.

Viesu uzņemšana

6. līdz 9. oktobris

Šveice

2.

Grafikas dizains

12. līdz 15. oktobris

Šveice, Ārava

3.

Galdniecība

11. līdz 14. oktobris

Šveice, Bāzele

4.

Mēbeļu galdnieks

11. līdz 14. oktobris

Šveice, Bāzele

5.

Web tehnoloģijas

13. līdz 16. oktobris

Koreja, Ilsana

6.

Skatlogu noformēšana

14. līdz 17. oktobris

Zviedrija, Stokholma

7.

Friziera darbi

20. līdz 23. oktobris

Somija, Helsinki

8.

Smago spēkratu remonts un apkope

17. līdz 19. novembris

Austrija, Zalcburga

9.

Kravu pārvadājumi

17. līdz 19. novembris

Austrija, Zalcburga

Aktuālā informācija par dalībniekiem vēl sekos. Saraksts ar visiem prasmju konkursiem pieejams WorldSkills mājaslapā.

Konkursā WorldSkills 2022 Special Editon piedalīsies vairāk nekā 1000 dalībnieki no 58 valstīm un reģioniem. Katrā prasmju konkursā nodrošinās veselības un drošības protokolus atbilstoši vietējās un globālās vīrusa Covid-19 izplatībai.

Konkursa WorldSkills 2022 norise sākotnēji bija plānota Ķīnā, Šanhajā, taču maijā konkursu izlēma atcelt pandēmijas izplatības dēļ. Līdz ar to jūnijā organizācija WorldSkills International ar dalībvalstīm vienojās par īpašu formātu – dažādu prasmju norisi dažādās pasaules valstīs.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2022 Special Edition nodrošina projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.