Nordplus Projektu pieredze
Nordplus projektā Turība izstrādā grāmatu drošības speciālistiem

2017. gada septembrī Biznesa augstskola Turība uzsāka Nordplus augstākās izglītības programmas sadarbības projekta “Sabiedrības un organizācijas drošības programmu attīstība 2017” realizāciju. Augstskola šo projektu izstrādāja un ieviesa sadarbībā ar Kazimieras Simonavičius Universitāti (Lietuva) un Laurea Universitāti (Somija).

Mūsdienās drošības jautājumi kļūst arvien aktuālāki arī Baltijas un Skandināvijas valstīs. Šobrīd saskaramies ar jauniem izaicinājumiem, kas saistās ar migrāciju, konfliktiem, kas sakņojas kultūras un reliģiskajās atšķirībās, kiberuzbrukumiem un citiem draudiem mūsu drošībai. Tādēļ arvien aktuālāk izglītības iestādēm ir sagatavot spējīgus un zinošus drošības speciālistus, kas spēj cīnīties ar šiem jaunajiem draudiem un izaicinājumiem.

Jau vairākus gadus Turība realizē studiju programmu „Organizācijas drošība”, kurā sagatavo jaunos drošības speciālistus un drošības dienesta vadītājus. Augstskolas pasniedzēji atzīst, ka drošības joma mainās, parādās arvien jauni izaicinājumi, un, lai mēs varētu sagatavot zinošus un profesionālus jaunos speciālistus, ir nepieciešama sadarbība un zināšanu pielāgošana Baltijas jūras reģionam. Tieši tādēļ radās ideja par sadarbību Nordplus projektā.

Projekts paredzēja izvērtēt un uzlabot drošības programmas, veicināt pieredzes apmaiņu un izstrādāt grāmatu, kas kalpos kā jauns un noderīgs mācību materiāls dažādu drošības programmu studentiem un nozares profesionāļiem.

Pēc gadu ilga intensīva darba, piesaistot vairāk kā 20 speciālistus no 3 valstīm, ir tapusi un šobrīd jebkuram drošības jomas studentam un profesionālim pieejama grāmata par drošības jautājumiem. Strādājot kopā pie grāmatas tapšanas, projekta īstenotāji ir ieguvuši lieliskus sadarbības partnerus un izveidojuši drošības speciālistu sadarbības tīklu. Projekta rezultātus prezentēja arī starptautiskā konferencē Rīgā 2018.gada 19.aprīlī, kas bija nozīmīgs starptautisks pasākums drošības jomā Baltijas valstīs.

Kopumā projekts sniedza daudzveidīgas iespējas sadarbībai, idejas jaunām iniciatīvām un projektiem, kā arī noteikti deva iespēju mums un partneriem izvērtēt savas drošības programmas un investēt to turpmākajā attīstībā.

Visi projekta materiāli un grāmatas “Organizācijas un Individuālā drošība“ ir pieejama elektroniskā versijā šeit