Aktualitātes Jaunumi
Informācijas dienas

19. un 20. maijā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) programmas Apvārsnis Eiropa Nacionālais kontaktpunkts organizē informācijas dienu par Eiropas inovāciju padomes (EIP) pamatelementiem: PathfinderTransitionAccelerator un Prizes konkursiem. Pasākumā aicināti piedalīties gan pieredzējušie, gan potenciālie projektu iesniedzēji, gan visi inovāciju vidē iesaistītie: MVU, jaunuzņēmumi, midcap, individuālie pētnieki, zinātniskas organizācijas, kā arī valsts iestādes.

Pasākumā potenciālos projektu pieteicējus iepazīstinās ar katru no programmām, iezīmējot galvenās atšķirības starp Apvārsnis 2020 un Apvārsnis Eiropa, un detalizēti apskatīs konkursa noteikumus. Pasākumā varēs uzzināt arī par iespēju kļūt par programmas vērtētāju un jaunās pieteikšanās platformas InnoLoop lietošanas nosacījumiem.

EIP ir programmas Apvārsnis Eiropa galvenais jauninājums. Tā ir vērienīgākā inovācijas iniciatīva, ko Eiropa ir uzņēmusies, un tās budžets laika posmā no 2021. līdz 2027. gadam ir 10 miljardi eiro. EIP atbalsta pētniekus un novatorus, kas izstrādā paaugstināta riska inovācijas ar potenciālu attīstīt jaunus tirgus un veicināt darba vietu skaitu pieaugumu, izaugsmi un labklājību Eiropā. Detalizētāki apraksti par EIP programmām ir pieejami VIAA mājaslapas sadaļā Inovatīva Eiropa

Pasākuma programma*:

  • 19.05.2021.

11:00 – 12:00 –HE overall, missions, expert-to-be opportunity

13:00 – 14:00 – Pathfinder

  • 20.05.2021.

11:00 – 12:30 Transition, Prizes 

14:00 – 15:30  Accelerator, EIE, InnoLoop

*Pasākuma dalībnieki var piedalīties tikai sev saistošajā pasākuma daļā. Dalība visās sesijās nav obligāta. 

EIC Transition informācijas sesija, kas plānota 20. maijā, organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju skautiem un LAT.TECH pārstāvjiem (Egita Aizsilniece-Ibema, LIAA pārstāvis, NCP EIC un EIT, Latvijas Inovāciju un tehnoloģiju birojs Briselē).

Reģistrācija ir atvērta līdz 18. maijam. Pēc reģistrācijas slēgšanas reģistrētie dalībnieki saņems piekļuves saites.

Papildu informācija: