EEZ un Norvēģijas granti LAMPA
Zinātnieki strādā laboratorijā un veic izmeklējumus

20. augustā no plkst. 16.00 līdz 17.30 Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Finanšu ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) organizē diskusiju “Medicīnas diagnostika – vai nākotnē slimības varēsim prognozēt kā laikapstākļus?” sarunu festivālā LAMPA 2021. Diskusijā eksperti apspriedīs medicīnas diagnostikas un tehnoloģiju attīstību, digitālos risinājumus un to ieguvumus, kā arī mūsu veselības uzturēšanas paradumus nākotnē.

Medicīnas diagnostikas, tehnoloģiju, mākslīgā intelekta un digitālo risinājumu attīstība piedzīvo augšupeju. Jau vairākus gadus pētnieki Latvijā attīsta jaunas analīzes, kas spēs diagnosticēt prostatas vēža klātbūtni daudz precīzāk, ietaupot laiku un saudzējot cilvēka veselību. Diskusijā eksperti stāstīs vai slimību diagnostika nākotnē varētu līdzināties laikapstākļu prognozēm, cik daudz laika nepieciešams jaunu diagnostikas metožu un tehnoloģiju attīstībai, cik lielu lomu diagnostikā spēlē mākslīgais intelekts, kādas diagnostikas iekārtas, metodes un tehnoloģijas pieejamas Latvijas pacientiem, kā digitālie risinājumi var palīdzēt medicīnas diagnostikā, vai diagnostika ir iejaukšanās dabas likumos un, kā nākotnē mainīsies cilvēku paradumi, sekojot līdzi savam veselības stāvoklim.

Diskusijā piedalīsies Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskā direktore, vadošā pētniece un bioloģijas doktore Aija Linē, kura no 2015. līdz 2017. gadam veica pētījumu par prostatas vēža diagnostiku, ko finansiāli atbalstīja Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas granti (EEZ/N). Diskusijai pievienosies arī Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes profesore un medicīnas zinātņu doktore Una Riekstiņa, kura arī piedalījās pētījumā par prostatas vēzi, “Veselības centrs 4” radiologs – diagnosts, radioloģijas nodaļas vadītājs Kaspars Stepanovs, kā arī Veselības lietotnes myEmerg - "Saņem ārsta padomu ērtā sarunā – čatā ar ārstu" un veselības veicināšanas platformas maniveselibasdati.lv līdzdibinātājs Gundars Rezevskis.

Saruna notiks klātienē Norvēģu teltī, Ruckas parkā, kā arī tiešsaistē. Vairāk par pasākumu lasi festivāla mājaslapā, bet ar kopējo pasākumu programmu iepazīsties šeit.

Diskusija notiek EEZ/N grantu programmas “Pētniecība un izglītība” ietvaros.