SkillsLatvia 2022 SkillsLatvia
SkillsLatvia 2022

21. un 22. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā - nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2022, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad 22 dažādos prasmju konkursos savas iemaņas demonstrēs un par medaļām sacentīsies vairāk nekā 130 konkursanti no 32 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā. Konkursam un tam paralēli notiekošajām aktivitātēm klātienē un tiešsaistē varēs sekot līdzi ikviens interesents.

Divu konkursa dienu laikā konkursanti no visas Latvijas demonstrēs savu meistarību, zināšanas un profesionalitāti galdniecībā, informācijas tehnoloģijās, viesu uzņemšanā, tērpu dizainā, restorānu servisā, ēdienu gatavošanā, celtniecībā, smago spēkratu remontā un apkopē, mobilajā robotikā un citos prasmju konkursos. Prasmju konkurss mehatronikā notiks Rīgas Tehniskajā koledžā, bet metināšanā – Rīgas 3. arodskolā, un šie divi konkursi nebūs atvērti apmeklētājiem.

Darba uzdevumi būs pietuvināti starptautisko profesionālās meistarības konkursu prasībām. Jauniešu sniegumu vērtēs 70 nozares ekspertu žūrija. Veiksmīga dalība konkursā SkillsLatvia 2022 ļaus sacensties par iespēju pārstāvēt Latviju un piedalīties Eiropas mēroga konkursā EuroSkills vai pat pasaules līmenī – WorldSkills.

“Šogad mūsu jaunajiem profesionāļiem beidzot ir iespēja savas prasmes demonstrēt nacionāla līmeņa konkursā klātienē, kas nebija iespējams pēdējos divus gadus. Konkurss SkillsLatvia ir zināšanu, prasmju un izturības pārbaude reāllaikā, kur satiekas topošie speciālisti, eksperti un darba devēji. Šī ir platforma, kur ne tikai ieraudzīt jaunos talantus, bet arī iepazīties ar profesionālās izglītības sniegtajām iespējām Latvijā. Jau piekto gadu organizējot šo profesionālās meistarības konkursu, esam pārliecinājušies, ka tas ir ne tikai svarīgs kvalitātes atskaites punkts visai profesionālās izglītības kopienai, bet arī atspēriens jaunajiem speciālistiem darba tirgū,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Paralēli SkillsLatvia 2022 norisei abās konkursa dienās notiks profesionālo prasmju iepazīšanas aktivitāte “Izmēģini profesionālās prasmes”. Tajā konkursa apmeklētāji varēs klātienē vērot un izmēģināt dažādus profesionālos un tehnoloģiskos darba paņēmienus, gūt ieskatu par nozarēm un konkrētām profesijām, lai labāk izprastu savas intereses un spējas, padarot mērķtiecīgāku nākamās profesijas izvēli.

Apmeklētājiem būs atvērta SkillsLatvia sarunu studija ar Uģi Jokstu, kurā par profesionālās izglītības attīstību Latvijā, kā arī nacionālo un starptautisko konkursu nozīmi diskutēs izglītības un nozaru eksperti, konkursu laureāti un dalībnieki, pedagogi un karjeras konsultanti. Konkursu EuroSkills un WorldSkills iepriekšējie Latvijas komandas dalībnieki dalīsies pieredzē un iespaidos par gatavošanos konkursiem, to norisi un nozīmi viņu turpmākajās karjeras gaitās.

Visi interesenti ir aicināti 21. un 22. aprīlī apmeklēt un vērot konkursa dalībnieku sacensību, klausīties sarunas klātienē Ķīpsalas izstāžu centrā vai tiešsaistē VIAA un SkillsLatvia Facebook kontos. Ieeja pasākumā bez maksas.

Konkurss notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Alise Devjatajeva

Vecākā eksperte
alise.devjatajeva [at] viaa.gov.lv