SkillsLatvia 2022 SkillsLatvia
SkillsLatvia 2022 sarunu studija ar Uģi Jokstu

Tuvojoties nacionālajam jauno profesionāļu meistarības konkursam SkillsLatvia 2022, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 19. aprīlī plkst. 14.00 tiešsaistē organizē profesionālajai izglītībai veltītu tiešsaistes sarunu “Kāpēc izvēlēties vai neizvēlēties profesionālās izglītības ceļu?”. Tā būs pirmā no kopskaitā 6 SkillsLatvia sarunu studijas diskusijām, kuras vadīs TV personība un raidījumu vadītājs Uģis Joksts.

19. aprīļa sarunu būs iespējams skatīties tiešsaistē VIAA un SkillsLatvia Facebook kontos, kā arī portālā Delfi.lv. Par nacionālo konkursu nozīmi profesionālās izglītības attīstībā un tās prestižu Latvijā diskutēs VIAA Karjeras atbalsta nodaļas vecākā eksperte Linda Kapteine, Valsts izglītības satura centra Profesionālās izglītības departamenta direktors Ronalds Saksons, biedrības “Pavāru klubs” valdes priekšsēdētāja Svetlana Riškova, Latvijas Darba devēju konfederācijas Enerģētikas nozares ekspertu padomes priekšsēdētājs, “Augstsprieguma tīkls” Releju dienesta vadītājs Māris Valdis Kalniņš un Rīgas Celtniecības koledžas direktors, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs.

Vienlaikus diskusijas dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem par profesionālās izglītības saturu un attīstību, dažādu profesiju pieprasījumu darba tirgū un jauniešu karjeras izvēlēm. Dalībnieki skaidros, kā kopš 2017. gada, kad Latvijā aizsākās SkillsLatvia meistarības konkursa tradīcija, ir mainījusies profesionālā izglītība un kādu ieguldījumu tajā sniedz konkurss.

Nākamās sarunas SkillsLatvia sarunu studijā kopā ar Uģi Jokstu būs iespējams apmeklēt SkillsLatvia 2022 konkursa dienās 21. un 22. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā vai skatīties tiešsaistē VIAA un SkillsLatvia Facebook kontos.

SkillsLatvia sarunu studijas programma 21. un 22. aprīlī:

 • 21. aprīlis
  • plkst. 11.00 - SkillsLatvia - profesionālo prasmju izcilība Latvijas un pasaules mērogā
  • plkst. 14.00 - Jauno profesionāļu pieredze: Skills konkursi kā profesiju olimpiskās spēles
  • plkst. 16.00 - SkillsLatvia - vai tilts starp jaunieti un darba tirgu?
 • 22. aprīlis
  • plkst. 11.00 - SkillsLatvia, EuroSkills, WorldSkills: kopīgais un atšķirīgais
  • plkst. 15.00 - Skills konkursantu pieredze: izaicinājums jaunajiem profesionāļiem

21. un 22. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā - nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2022, kuru organizē VIAA. Šogad 22 dažādos prasmju konkursos savas iemaņas demonstrēs un par medaļām sacentīsies vairāk nekā 130 konkursanti no 32 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā. Konkursam un tam paralēli notiekošajām aktivitātēm klātienē un tiešsaistē varēs sekot līdzi ikviens interesents. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Diskusijas notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.