Skola 2024 vizuālis

Izstādē Skola 2024, kas notiks no 23. līdz 25. februārim Ķīpsalas izstāžu hallē, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) stendā ikviens varēs uzzināt par Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ piedāvātajām iespējām, daudzveidīgiem karjeras plānošanas rīkiem, jauno profesionāļu meistarības konkursu SkillsLatvia 2024, kā arī varēs atklāt Zinātnes un inovāciju centru piedāvājumu un piedalīties dažādos konkursos.

VIAA direktore Dita Traidās uzsver, ka izglītības izvēle ietekmē gan mūsu jauniešu tālākās profesionālās karjeras iespējas, personības attīstību, gan arī ekonomikai tik svarīgās nodarbinātības izredzes. “Tāpēc kritiski svarīga ir uzticama un izsmeļoša informācija par mācīšanās iespējām. Lai palīdzētu ikvienam atrast savām interesēm, talantiem un mērķiem piemērotāko izglītību, īpaši pēc 9. un 12. klases, VIAA stendā stāstīsim par karjeras informācijas rīkiem un NIID.LV datubāzi, kur apkopotas izglītības iestāžu programmas no pamatizglītības līdz pat doktorantūrai, un vēstīsim par starptautiskās programmas Erasmus+ sniegtajām izglītības un mācību iespējām ārvalstīs. Piedāvāsim informāciju par Zinātnes un inovāciju centriem Cēsīs, Liepājā, Daugavpilī un Ventspilī, kur aizraujošā veidā skolēni var iepazīties ar daudzveidīgo STEM pasauli, kā arī stāstīsim par nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu SkillsLatvia 2024, kas ļauj iepazīt jauno profesionāļu veikumu un profesionālās izglītības iestāžu piedāvājumu,” stāsta D.Traidās.

Izstādes dalībnieki pie Erasmus+ konsultantiem varēs uzzināt par programmas piedāvātajām iespējām skolēniem, skolotājiem, profesionālās izglītības audzēkņiem un pedagogiem, kā arī augstskolu studentiem un mācībspēkiem. Skolēniem un vecākiem būs īpaši aktuāli iepazīties ar Erasmus+ programmas jaunumu – skolēnu mobilitāti, kas ļauj iegūt pirmo starptautisko mācību pieredzi.

Lai ikviens varētu noskaidrot savas intereses, spējas un vērtības, plānojot nākotnes karjeru, kā arī iegūt personības raksturojumu un ieteikumus atbilstošākajai karjeras jomai, Tavai Karjerai konsultanti iepazīstinās ar pašizpētes rīku – četriem NIID.lv karjeras izvēles testiem. Vienlaikus tie, kas vēlēsies atrast sev atbilstošākās izglītības iespējas Latvijā, VIAA stendā varēs saņemt konsultācijas par nacionālo izglītības iespēju datubāzi NIID.lv, kur apkopota informācija par augstākās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, vispārējās izglītības un mūzikas un mākslas skolu programmām, kā arī izpētīt resursu Profesijupasaule.lv.

Visas izstādes dienas darbosies VIAA Iedvesmas pietura, kur ar savu pieredzi, iespaidiem un ieteikumiem dalīsies Erasmus+ skolu, profesionālās un augstākās izglītības mobilitāšu dalībnieki. Jauniešiem un viņu vecākiem būs noderīga pedagoga karjeras konsultanta sniegtā informācija par audzināšanas lomu personības veidošanās procesā. Savukārt zinātnes un inovāciju centri piedāvās iespēju atkodēt gaismas signālu no kosmiskās zondes, izmēģināt dažādas tehnoloģiskās iekārtas, kā arī piedalīties aizraujošā viktorīnā par STEM jomu. Tāpat ikviens izstādes apmeklētājs varēs pārbaudīt zināšanas par profesiju pasauli un izmēģināt savas prasmes SkillsLatvia komandas stafetēs, sacenšoties par vērtīgām balvām.

 Ar Iedvesmas pieturas programmu aicinām iepazīties VIAA Facebook kontā.