WorldSkills 2022 trīs laureāti stāv ar medaļām

Valdība 2022. gada 20. decembrī apstiprināja rīkojumu par Ministru kabineta diplomu un naudas balvu piešķiršanu pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2022 Special Edition laureātiem, viņu ekspertiem un pedagogiem. Naudas balvu apjoms kopumā sasniedz 5 300 eiro.

Apbalvojumus saņems trīs SkillsLatvia komandas dalībnieki, kuri izcīnīja sudraba, bronzas un izcilības medaļas, kā arī seši komandas eksperti un pedagogi par jauniešu sagatavošanu konkursam.

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma absolvents Rinalds Vanters izcīnīja sudraba medaļu Smago spēkratu tehnoloģijās, Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola absolvente Kitija Kozule prasmju konkursā Skatlogu noformēšana ieguva bronzas medaļu, savukārt Rīgas Valsts tehnikuma absolvents Edgars Ancītis prasmju konkursā Grafikas dizains saņēma izcilības medaļu, ko iegūst konkursanti, kuri ir sasnieguši vismaz 700 punktus, apliecinot augstu prasmju līmeni pasaules mērogā.

Par ieguldījumu jauniešu sagatavošanā diplomus un naudas balvas saņems SIA Amazone pārdošanas vadītājs un WorldSkills galvenais eksperts Jānis Vītols un Ogres tehnikuma skolotājs Andris Tilaks, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas skolotāja Indra Merca un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma skolotāja Aija Bāliņa, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas docētājs un WorldSkills galvenā eksperta vietnieks Ivs Zenne un Rīgas Valsts tehnikuma skolotājs Jānis Pavlovskis.

Latvija 54 valstu konkurencē kopvērtējumā ieguva 20. vietu. 62 dažādu profesiju prasmju konkursi norisinājās no 7. septembra līdz 26. novembrim 15 valstīs un reģionos, pulcējot vairāk nekā 1000 dalībniekus. Sākotnēji WorldSkills 2022 norise bija plānota no 12. līdz 17. oktobrim Šanhajā, Ķīnā, taču, ievērojot pandēmijas izplatību šajā valstī, maijā to nolēma organizēt citā formātā. WorldSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss, ko dēvē arī par profesiju olimpiskajām spēlēm. Pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills notiek katru otro gadu un mijas ar starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu EuroSkills.

Plašāk par Latvijas komandas sasniegumiem WorldSkills 2022 Special Edition konkursā var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapas jaunumu un WorldSkills 2022 sadaļās, kā arī VIAA Flickr kontā.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2022 Special Edition nodrošina projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs,” ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.