SkillsLatvia 2022 SkillsLatvia
SkillsLatvia 2022 pusfinals viesu uznemsana jauna specialiste pilda uzdevumu

Zināmi seši nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2022 pusfināla prasmju konkursa “Viesu uzņemšana” finālisti. Divu dienu ilgajā tiešsaistes konkursā sacentās audzēkņi no astoņām profesionālās izglītības iestādēm, un augstāko vērtējumu ieguva Jelgavas tehnikuma audzēkne Enija Luīze Štokmane.

Finālā iekļuva arī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma topošais speciālists Kristaps Bergs, Ventspils tehnikuma audzēkne Agnese Alise Krilova, Rēzeknes tehnikuma jaunā viesu uzņemšanas speciāliste Veronika Kamiņina, Liepājas Valsts tehnikuma audzēkne Anna Marija Reitere un Profesionālās vidusskolas Victoria jaunā speciāliste Veronika Vojevodina.

Jauniešiem bija jāveic viesu uzņemšanas simulācija Vecrīgas viesnīcā “Wellton Riverside SPA Hotel”, telefoniski jāpieņem rezervācija un jāreģistrē viesu palikšana viesnīcā. Jaunos speciālistus sagaidīja arī nestandarta situācijas, kas parādīja, cik radoši un veiksmīgi viņi spēj reaģēt uz viesu vajadzībām. Virtuālajā viesnīcas administrācijā bija jāsniedz informācija par tūrisma iespējām, kā arī jāizraksta viesi no viesnīcas. Uzdevumos bija jāsniedz informācija mutiski un rakstiski gan latviešu, gan angļu valodā. Konkursantiem bija pieejami materiāli, informācija, veidlapas, dokumentācija, lai sekmīgi veiktu uzdevumu.

Pusfinālu tiešsaistē no 8. līdz 9. februārim organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra, lai atlasītu labākos sešus kandidātus SkillsLatvia 2022 finālam, kas ir plānots aprīļa beigās.

Pusfināla norisi finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.