SkillsLatvia 2023 SkillsLatvia
SkillsLatvia 2023 pusfināla konkursants Mēbeļu izgatavošanā

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2023 pusfinālos “Datortīklu administrēšana”, “Viesu uzņemšana” un “Mēbeļu izgatavošana” starp 29 profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem noskaidroti 18 jaunie profesionāļi, kuri ieguvuši iespēju sacensties SkillsLatvia 2023 finālā, kas norisināsies 4. un 5. aprīlī Ķīpsalas izstāžu hallē.

Prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana” piedalījās topošie speciālisti no 12 profesionālās izglītības iestādēm, “Viesu uzņemšanā” - no deviņām, bet “Mēbeļu izgatavošanā” no astoņām izglītības iestādēm. Visaugstāko punktu skaitu datortīklu administrēšanā ieguva Jelgavas tehnikuma audzēknis Vladislavs Kozlovs, viesu uzņemšanā jaunā speciāliste Laura Belousova no Smiltenes tehnikuma, savukārt prasmju konkursā mēbeļu izgatavošanā Jelgavas tehnikuma audzēknis Daniels Kārkliņš.

SkillsLatvia 2023 finālā prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana” sacentīsies audzēkņi no Jelgavas tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas. Prasmju konkursa “Viesu uzņemšana” finālā par labāko jauno profesionāļu titulu sacentīsies Smiltenes tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Bulduru tehnikuma, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Jelgavas tehnikuma un Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma audzēkņi. Savukārt prasmju konkursā “Mēbeļu izgatavošana” dalību turpina jaunie profesionāļi no Jelgavas tehnikuma, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, kā arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas.

Prasmju konkursos jauniešiem uzdevumi bija jāveic sešu līdz septiņu stundu laikā. Piemēram, datortīklu administrēšanā bija jāuzstāda un jākonfigurē Linx un Windows operētājprogrammas, jāuzstāda MikroTik maršrutētājs un tā tīkla interfeiss, un jāveic maršrutētāja konfigurēšana, kā arī datortīkla atkļūdošana Cisco Packet Tracer vidē. Viesu uzņemšanā darba uzdevumi notika angļu valodā, un jaunajiem speciālistiem bija jāveic pilns recepcijas darba cikls, sākot ar viesa ierašanos, beidzot ar viesa izrakstīšanos no viesnīcas. Konkursantiem prasmju konkursā “Mēbeļu izgatavošana” no sagatavēm atbilstoši rasējumam bija jāizgatavo instrumentu kaste ar atvilktni, kuras stūros jāiestrādā dzeguļu - bezdelīgastu savienojumi. Atvilktnes stūra savienojumi tika izgatavoti, izmantojot tikai rokas nemehanizētus instrumentus. Konkursanti demonstrēja savas prasmes, pielietojot apaļtapu savienojumus izstrādājuma korpusa stūru savienojumu iestrādē, kā arī intarsijas salikumā, finierējot instrumentu kastes iekšējā vāka virsmu.

Prasmju konkursu spilgtākie mirkļi pieejami Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Flickr kontā.

Pēdējie trīs prasmju konkursi notika 22. februārī Jelgavas tehnikumā un Ogres tehnikumā. Konkursa SkillsLatvia 2023 pusfinālos darba uzdevumus vērtēja nozaru eksperti. Informācija par pārējo SkillsLatvia 2023 prasmju pusfināliem pieejama VIAA mājaslapā. Prasmju konkursu “Datortīklu administrēšana” atbalstīja Rīgas Tehniskā universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.