ParProf spele

Lai palīdzētu izzināt profesiju pasaules dažādību, 1.-6. klašu skolēniem Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar psiholoģi, karjeras konsultanti, Vidzemes Augstskolas (ViA) docenti Agitu Šmitiņu un SIA “MIDIS” ir izstrādājusi digitāli interaktīvu spēli “Kļūšu par profesionāli”. 

Digitāli interaktīvā spēle “Kļūšu par profesionāli” neprasa iepriekšēju sagatavošanos vai speciālas zināšanas. To ieteicams spēlēt ar pieaugušajiem, kopā pārdomāt, vai spēlētājam piemīt attiecīgajam profesionālim vajadzīgās īpašības, dalīties ar savu pieredzi un viedokli, tomēr rūpīgi sekot bērna domām un respektēt viņa vēlmes. 

Spēli “Kļūšu par profesionāli” iespējams lietot gan datorā, gan mobilajā tālrunī tīmekļa lietotnes formātā, saglabājot telefonā vai datorā bez nepieciešamības to lejuplādēt. Plašāka informācija par spēli un tās metodiku skatāma VIAA Youtube kontā.

 

Spēle "Iepazīsti profesijas" paredzēta sākumskolas skolēniem. Spēle rosina skolēnu interesi un izpratni par profesiju daudzveidību un to saturu.

 

Interaktīva infografika par karjeras palīgiem un pieejamajiem resursiem karjeras lēmumu pieņemšanā. Uzzini, kā Tev var palīdzēt klases audzinātājs, mācību priekšmetu un pulciņu skolotāji, karjeras konsultants, psihologs, ģimene, draugi, treneri, uzņēmumu pārstāvji un citi iedvesmotāji. Uzklausi, padomā, un lēmumu pieņem pats!

Karjeras izvēles rīks