Anete Aizbalte

Mākslas akadēmijas studente Anete Aizbalte pirms četriem gadiem Zviedrijā, Gēteborgā starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016 saņēma izcilības medaļu grafiskajā dizainā. Šobrīd viņa studē restaurācijas mākslu un strādā kafejnīcā, lai nodrošinātu savu dzīvi Rīgā.

Anete Aizbalte agrāk mācījās Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā un jau skolas laikā viņai patika piedalīties dažādos konkursos. Kad skolotājs viņai piedāvāja iespēju piedalīties EuroSkills 2016 atlasē, Anete piekrita bez vilcināšanās.

“Dalība konkursā EuroSkills ir iespēja parādīt sevi ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Mēs varējām veidot kontaktus ar cilvēkiem no tik daudzām valstīm. Es arī domāju, ka tā ir attīstība sev ne tikai profesionāli, bet individuāli kā cilvēkam,” atklāj Anete.

Prasmes, kas noder visam mūžam

Konkursa laikā Anete Aizbalte pilnveidoja savas datorprasmes un iemācījās pasniegt jeb prezentēt savu dizainu, kas viņai noder vēl šodien, noformējot skolas darbus, gatavojot afišas u.c. Jautājot par spilgtiem un neaizmirstamiem brīžiem, Anete atceras EuroSkills 2016 noslēguma un apbalvošanas ceremoniju, kas viņai sagādāja daudz emociju.

“Man bija prieks par visiem komandas biedriem, par iegūtajām medaļām. Tās bija tādas emocijas, kas virmoja gaisā, kad visi gavilēja par savu valsti,” priecājas Anete.

Jāpiemin, ka ceļā uz Gēteborgu viņa pirmo reizi piedzīvoja lidojumu ar lidmašīnu.

Skaisti brīži konkursā mēdz vīties kopā ar nepatīkamākām pieredzēm un neparedzamām situācijām, kas mēdz radīt lielu uztraukumu. Lai gan Anete konkursa laikā centās būt nosvērta, viņas plānu iztraucēja situācija, kad otrajā konkursa dienā viņas dators pārstāja pienācīgi darboties. To ātri nomainīja, taču visi uzstādījumi bija citādāki, līdz ar to Anete veltīja vairāk laika, lai pielāgotos situācijai.

Viņa atceras: “Tas mazliet izsita no sliedēm, kā arī konkurss izaicināja izdomāt kaut ko pilnīgi jaunu un radošu, kas nebija viegli.”

Koncentrēties palīdz mūzika un laika organizācija

Lai tiktu pāri grūtākiem brīžiem, Anete rūpīgi piestrādāja pie laika plānošanas.  Palīdzēja arī tas, ka uzdevumu laikā varēja klausīties datorā pieejamo mūziku.

“Esmu liela laika plānotāja. Es uzrakstīju uz lapas laika līniju, turējos pie tās un visu paspēju. Vakaros varēju parunāt ar saviem ekspertiem, tas ļoti palīdzēja gan morāli, gan tehniski,” atzīst A. Aizbalte.

Daugavpilietes Anetes Aizbaltes izaugsmes ceļš pēc konkursa ir ieguvis jaunu perspektīvu. Ja sākotnēji viņas ieceres bija mērķētas uz grafiskā dizaina apguvi, tad šobrīd viņa apgūst restaurāciju, aktīvi glezno un zīmē. Anete pamato, ka vēlējusies gleznot un attīstīt savas prasmes mākslā, kas viņai var noderēt dzīvē arī vēlāk.

Anete Aizbalte starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016