Eiropas prasmju gads kolāža ar dažādiem cilvēkiem darbībā savā profesijā

Eiropas Komisija 2023. gadu ir pasludinājusi par Eiropas Prasmju gadu (European Year of Skills). Eiropas Prasmju gada koordinēšana Latvijā ir uzticēta Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA), kas līdzās citu valsts, ES un ārvalstu instrumentu programmu un iniciatīvu īstenošanai organizē arī nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkursu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem SkillsLatvia, kā arī īsteno nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveides pasākumus.

Eiropas Prasmju gadā Latvijā notiks dažādi tematiskie pasākumi un aktivitātes. Vienlaikus ikviens var pieteikt savu Eiropas Prasmju gadam veltītu pasākumu kopējam Eiropas Savienības kalendāram, aizpildot tiešsaistes pieteikumu. Komunikācijā par Eiropas Prasmju gadu sociālajos tīklos, aicinām izmantot tēmturus #EuropeanYearOfSkills un #EYS.

Komunikācijas vadlīnijas pieejamas Eiropas Komisijas mājaslapā


Pasākumu kalendārs

Pieteikt Eiropas Prasmju gada pasākumus var, aizpildot tiešsaistes anketu

Oktobris, 2023

Erasmus dienas 2023

No 9.-14. oktobrim Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības un jaunatnes sektoriem ir aicināti atzīmēt Eiropas mobilitātes svētkus un organizēt dažādus pasākumus.
Skatīt vairāk

Septembris, 2023

EuroSkills Gdansk 2023

No 5. līdz 9. septembrim Gdaņskā, Polijā norosonāsies astotais starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills 2023 norisināsies. Latvijas komandu pārstāvēs deviņi jaunie profesionāļi astoņos prasmju konkursos.
Skatīt vairāk

Jūnijs, 2023

Starptautiskais izglītības forums "Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ieteikmei"

2023. gada 8. jūnijā Valsts izglītības attīstības aģentūra un Izglītības un zinātnes ministrija organizē starptautisku forumu “Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ieteikmei”, kuru atklās Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.
Skatīt vairāk

Prasmju kvartāls festivālā LAMPA

9.-10. jūnijam festivālā LAMPA būs iespēja apmeklēt Prasmju kvartālu, kurā notiks dikusijas, sarunas, spēles un citas aktivitātes.
Skatīt vairāk

Maijs, 2023

Starptautisks tiešsaistes seminārs "Baltijas reģiona Nozaru ekspertu padomju darbības pieredzes apmaiņa"

LDDK šī gada 23. maijā plkst. 10.00. - 13.50 aicina NEP locekļus un citus interesentus piedalīties starptautiskā tiešsaistes seminārā "Baltijas reģiona Nozaru ekspertu padomju darbības pieredzes apmaiņa".
Skatīt vairāk

Seminārs par kvalitātes un ilgtspējas nodrošināšanu profesionālajā izglītībā Erasmus+ projektos

2023. gada 18. maijā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Nacionālā aģentūra izglītības, mācību un sporta jomā – Valsts izglītības attīstības aģentūra – organizē semināru “Projektu kvalitātes un ilgtspējības veicināšana profesionālajā izglītībā".
Skatīt vairāk

Aprīlis, 2023

Gruzijas Prasmju nedēļa 2023

No 24. līdz 28. aprīlim Tbilisī, Gruzijā, notiek Gruzijas Prasmju nedēļa 2023 (Georgia's Skills Week 2023), kurā piedalās Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.
Skatīt vairāk

Jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023

4. un 5. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā - nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023.
Skatīt vairāk

Mācības pieaugušajiem 9. kārta

Strādājošie vecumā no 25 gadiem var pieteikties kādai no gandrīz 200 izglītības programmām, kas sniedz iespēju apgūt gan digitālās pamata prasmes, gan arī apgūt digitālās prasmes augstākā līmenī.
Skatīt vairāk