Eiropas prasmju gads kolāža ar dažādiem cilvēkiem darbībā savā profesijā

Eiropas Komisija 2023. gadu ir pasludinājusi par Eiropas Prasmju gadu (European Year of Skills). Eiropas Prasmju gada koordinēšana Latvijā ir uzticēta Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA), kas līdzās citu valsts, ES un ārvalstu instrumentu programmu un iniciatīvu īstenošanai organizē arī nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkursu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem SkillsLatvia, kā arī īsteno nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveides pasākumus.

Eiropas Prasmju gadā Latvijā notiks dažādi tematiskie pasākumi un aktivitātes. Vienlaikus ikviens var pieteikt savu Eiropas Prasmju gadam veltītu pasākumu kopējam Eiropas Savienības kalendāram, aizpildot tiešsaistes pieteikumu. Komunikācijā par Eiropas Prasmju gadu sociālajos tīklos, aicinām izmantot tēmturus #EuropeanYearOfSkills un #EYS.

Komunikācijas vadlīnijas pieejamas Eiropas Komisijas mājaslapā


Pasākumu kalendārs

Pieteikt Eiropas Prasmju gada pasākumus var, aizpildot tiešsaistes anketu

Maijs, 2024

SkillsLatvia 2024 fināli

Ķīpsalas izstāžu centrā 9. un 10. maijā norisināsies nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2024 fināls.
Skatīt vairāk

Aprīlis, 2024

Tiešsaistes inovāciju pēcpusdiena par zinātnes un inovāciju centru piedāvājumu STEM jomā

10. aprīlī notika Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotā tiešsaistes konference – inovāciju pēcpusdiena “Zinātnes un Inovāciju centri – STEM mājvieta Latvijā.
Skatīt vairāk

Marts, 2024

Erasmus+ starptautisks seminārs par zaļo domāšanu un praksi vides ilgtspējas veicināšanai

No 20. līdz 22. martam notika Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētais Erasmus+ sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – starptautisks tematiskais seminārs.
Skatīt vairāk

Februāris, 2024

VIAA stends izstādē "Skola 2024"

No 23. līdz 25. februārim Valsts izglītības attīstības aģentūra piedalījās izstādē "Skola 2024".
Skatīt vairāk

Janvāris, 2024

SkillsLatvia 2024 pusfināli

No 19. janvāra līdz 29. februārim 11 profesionālās izglītības iestādēs notika nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia2024 pusfināli.
Skatīt vairāk

Decembris, 2023

“ES programmas: virzītājspēks izaugsmei un ilgtspējai”

14. decembrī plkst. 10.00 notiks Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpuss programmu (2021-2027) rezultātu izplatīšanas konference, kurā aicinām piedalīties visu izglītības, jaunatnes un sporta jomas pārstāvjus.
Skatīt vairāk

Novembris, 2023

“Profesionālās izglītības satura kvalitāte un ilgtspēja mobilitātes projektos”

24. novembrī VIAA organizē trešo darba semināru Erasmus+ profesionālās izglītības projektu atbalsta ekspertu (VET LV Team) aktivitātes ietvaros.
Skatīt vairāk

Mediju brīfings un diskusija par ESF projekta “Mācības pieaugušajiem” rezultātiem

15. novembrī plkst. 12.00 notiks mediju brīfings un diskusija par ESF projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb “Mācības pieaugušajiem” rezultātiem un par plānoto atbalstu pieaugušo izglītībā 2024. – 2029. gadā.
Skatīt vairāk

Oktobris, 2023

Erasmus dienas 2023

No 9. līdz 14. oktobrim Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības un jaunatnes sektoriem ir aicināti atzīmēt Eiropas mobilitātes svētkus un organizēt dažādus pasākumus.
Skatīt vairāk

Karjeras nedēļa 2023

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā jau 11. reizi notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs “Tavs prasmju portfelis”. Dažādās interaktīvās aktivitātēs ikviens skolēns varēs apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgās prasmes.
Skatīt vairāk

EPALE Tiešsaistes vebinārs “Prasmju nākotne!”

Atzīmēsim nepārtrauktās pārmaiņas, izaugsmi un attīstību, kas ir mūžizglītības un prasmju apguves pamatā. Eiropas Prasmju gada kontekstā ļaujiet sev uzsākt šādu transformācijas procesu. Ziedēt! Prasmes nākotnei vēlas uzsvērt pieaugušo izglītības un apmācī
Skatīt vairāk

Septembris, 2023

EuroSkills Gdansk 2023

No 5. līdz 9. septembrim Gdaņskā, Polijā norisināsies astotais starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills 2023. Latvijas komandu pārstāvēs deviņi jaunie profesionāļi astoņos prasmju konkursos.
Skatīt vairāk

Seminārs “Profesionālās izglītības izcilības un iekļaujošas pieejas pilnveide profesionālās izglītības internacionalizācijas mērķu sasniegšanā"

12. septembrī VIAA organizē darba semināru “Profesionālās izglītības izcilības un iekļaujošas pieejas pilnveide profesionālās izglītības internacionalizācijas mērķu sasniegšanā” Erasmus+ VET LV Team aktivitātes ietvaros.
Skatīt vairāk

Skillman starptautiskais forums 2023: "Prasmju planēta. Jauns skatījums uz tīklošanās potenciālu"

Forumā īpaša uzmanība tiks pievērsta globālo sadarbības tīklu potenciālam kā resursam kopīgo zināšanu veidošanai. Foruma mērķis ir pievērst uzmanību jaunajām tendencēm sabiedrībā, kurā jebkurai kvalifikācijai ir nozīme.
Skatīt vairāk

Augusts, 2023

"Nākotnes uzņēmēja kvartāls" jauniešu festivālā "Kopums"

12. augustā aicinām apmeklēt jauniešu festivālu "Kopums" un piedalīties “Nākotnes uzņēmēja kvartālā”, kurā būs iespēja uzzināt par dažādām ES sniegtajām iespējām, kā arī attīstīt un izzināt uzņēmējdarbības prasmes.
Skatīt vairāk

Nacionālā karjeras atbalsta konference 2023

Valsts izglītības attīstības aģentūras administrētā Euroguidance programma sadarbībā ar Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociāciju (LKAAA) un Smiltenes tehnikumu organizē Nacionālo karjeras atbalsta konferenci 2023.
Skatīt vairāk

Individuālās konsultācijas Europass CV izveidē

Izveido Eiropas Prasmju pasi, apkopojot savas zināšanas, prasmes un pieredzi vienuviet! 24. augustā Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga) būs iespēja saņemt individuālo konsultāciju bez maksas, lai izveidotu savu Europass CV.
Skatīt vairāk

Izglītības darbinieku konference “Eiropas Savienība – mūsu ikdienā un mācību stundā”

Aicinām Latvijas skolu un augstskolu pedagogus, izglītības pārvalžu, jauniešu centru pārstāvjus, jaunatnes lietu speciālistus un citus interesentus 28. augustā piedalīties konferencē “Eiropas Savienība – mūsu ikdienā un mācību stundā”.
Skatīt vairāk

Jūnijs, 2023

Starptautiskais izglītības forums "Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ietekmei"

2023. gada 8. jūnijā Valsts izglītības attīstības aģentūra un Izglītības un zinātnes ministrija organizē starptautisku forumu “Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ieteikmei”, kuru atklās Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.
Skatīt vairāk

Prasmju kvartāls festivālā LAMPA

No 9. līdz 10. jūnijam festivālā LAMPA būs iespēja apmeklēt Prasmju kvartālu, kurā notiks dikusijas, sarunas, spēles un citas aktivitātes.
Skatīt vairāk

Maijs, 2023

Starptautisks tiešsaistes seminārs "Baltijas reģiona Nozaru ekspertu padomju darbības pieredzes apmaiņa"

LDDK šī gada 23. maijā plkst. 10.00. - 13.50 aicina NEP locekļus un citus interesentus piedalīties starptautiskā tiešsaistes seminārā "Baltijas reģiona Nozaru ekspertu padomju darbības pieredzes apmaiņa".
Skatīt vairāk

Seminārs par kvalitātes un ilgtspējas nodrošināšanu profesionālajā izglītībā Erasmus+ projektos

2023. gada 18. maijā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Nacionālā aģentūra izglītības, mācību un sporta jomā – Valsts izglītības attīstības aģentūra – organizē semināru “Projektu kvalitātes un ilgtspējības veicināšana profesionālajā izglītībā".
Skatīt vairāk

Aprīlis, 2023

Mācības pieaugušajiem 9. kārta

Strādājošie vecumā no 25 gadiem var pieteikties kādai no gandrīz 200 izglītības programmām, kas sniedz iespēju apgūt gan digitālās pamata prasmes, gan arī apgūt digitālās prasmes augstākā līmenī.
Skatīt vairāk

Gruzijas Prasmju nedēļa 2023

No 24. līdz 28. aprīlim Tbilisī, Gruzijā, notiek Gruzijas Prasmju nedēļa 2023 (Georgia's Skills Week 2023), kurā piedalās Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.
Skatīt vairāk

Jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023

4. un 5. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā - nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023.
Skatīt vairāk