EuroSkills 2021 plānots septembrī

11.02.2021

EuroSkills 2021

Organizācijas WorldSkills Europe locekļi un EuroSkills Austrijas organizatori pieņēmuši lēmumu rīkot starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu EuroSkills 2021 šogad no 22. līdz 26. septembrim Grācā, Austrijā. Latvijas komandā šobrīd ir atlasīti kandidāti 16 prasmju konkursos, taču martā ir plānota atkārtota reģistrācija.

Sākotnēji konkursa norise bija iecerēta 2020. gada septembrī, taču vīrusa Covid-19 izplatības un Eiropā noteikto ierobežojumu dēļ konkurss tika pārcelts uz 2021. gada janvāri, bet janvārī to atkal nācās pārcelt uz nenoteiktu laiku. Kopš pandēmijas sākuma WorldSkills Europe aktīvi komunicē ar konkursa organizatoriem, partneriem un ieinteresētajām personām, lai pielāgotos noteiktajiem ierobežojumiem Eiropā, izvērtētu iespējamos scenārijus un izvairītos no atkārtotas pasākuma pārcelšanas.

“Kā jau tas noticis ar daudziem starptautiskiem pasākumiem, pandēmija ir ievērojami ietekmējusi arī Grācas EuroSkills konkursa plānošanu. Mēs esam ārkārtīgi pateicīgi un lepni par EuroSkills Grācas komandu, kura ir strādājusi ar milzīgu atdevi ciešā sadarbībā ar WorldSkills Europe, lai nodrošinātu WorldSkills kustības augšupeju šajos sarežģītajos apstākļos. Mēs esam pateicīgi par EuroSkillsGraz 2021 atbalstītājiem un ar lielu cerību turpinām virzīties uz priekšu, lai šogad septembrī mēs atkal piedzīvotu labāko prasmju konkursu Eiropā,” atzīst WorldSkills Europe prezidente Dita Traidās.

EuroSkills ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss jauniešiem, kas norisinās kopš 2008. gada kādā no Eiropas valstīm, un tajā dalībnieki demonstrē savas profesionālās prasmes konkurencē ar citu valstu jauniešiem. Aktuālo informāciju par EuroSkills2021 vari iegūt šeit, kā arī sekojot līdzi jaunumiem Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapāFacebook un Twitter kontos, kā arī SkillsLatvia Facebook lapā.

Latvijas dalību konkursā EuroSkills 2020 nodrošina VIAA, īstenojot projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kuru finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.