Notiks pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa atklāšana

08.06.2021

Apvārsnis Eiropa atklasana Latvija

Piektdien, 18. jūnijā, no plkst. 11.00 - 13.00 notiks Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa atklāšana Latvijā. Pasākumā visi interesenti varēs uzzināt vairāk par programmu un tās mērķiem, potenciālu Latvijai, kā arī iepazīties programmas Apvārsnis 2020 trīs projektu īstenotāju pieredzi.

Lasīt vairāk »

Eiropas Komisija rīko informācijas dienas par programmu Apvārsnis Eiropa

04.06.2021

Horizon Europe informacijas dienas 2021

Eiropas Komisija (EK) no 2021. gada 28. jūnija līdz 9. jūlijam rīko tiešsaistes Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa informācijas dienas, kurās varēs iegūt detalizētu informāciju par visām jaunās programmas tēmām.

Lasīt vairāk »

Parakstīts līgums par apjomīgāko programmas Apvārsnis 2020 projektu Latvijā VIOBOND

02.06.2021

monetas saliktas kaudzites nauda

2021. gada 18. maijā kokapstrādes uzņēmums "Latvijas finieris" ar Eiropas Komisiju (EK) ir parakstījis VIOBOND granta līgumu, oficiāli iezīmējot nozīmīgā sadarbības projekta sākumu. Projekta laikā uzņēmums plāno investēt 20 miljonus eiro sintētisko sveķu ražotnes izveidē Rīgā. Rūpnīcas būvniecība ir daļa no Apvārsnis 2020 projekta “VIOBOND – sustainable binder: Upscaling new lignin-phenol-formaldehyde resin production with wood-based biorefinery lignin” īstenošanas, kas "Latvijas finiera" vadībā apvieno deviņus partnerus no piecām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Lasīt vairāk »

EK aicina uz vebināru par rezultātu izplatīšanu un izmantošanu programmā Apvārsnis Eiropa

25.05.2021

virietis strada pie portativa datora

Eiropas Komisija (EK) 9. jūnijā no 9:30 līdz 12:30 pēc Briseles laika aicina uz tiešsaistes vebināru “Dissemination & Exploitation in Horizon Europe” par rezultātu izplatīšanu un izmantošanu programmā Apvārsnis Eiropa. Pasākums atvērts ikvienam interesentam.

Lasīt vairāk »

Atvērts Eiropas Pētniecības padomes Advanced grant projektu konkurss

20.05.2021

ERC Advanced grants tresais konkurss 2021 attēlā sieviete ar megeni rokās

2021. gada 20. maijā Eiropas Pētniecības padome (European Research Council, ERC) atvērsusi trešo programmas Apvārsnis Eiropa prestižo konkursu Advanced grant, kurā atbalsta pieredzējušus pētniekus ar augstiem sasniegumiem pētniecībā. Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 31. augusts.

Lasīt vairāk »

Notiks Eiropas inovāciju padomes konkursu informācijas dienas

06.05.2021

cilveka roka uz plansetdatora prieksa lapinas ar idejam

19. un 20. maijā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) programmas Apvārsnis Eiropa Nacionālais kontaktpunkts organizē informācijas dienu par Eiropas inovāciju padomes (EIP) pamatelementiem: Pathfinder, Transition, Accelerator un Prizes konkursiem. Pasākumā aicināti piedalīties gan pieredzējušie, gan potenciālie projektu iesniedzēji, gan visi inovāciju vidē iesaistītie: MVU, jaunuzņēmumi, midcap, individuālie pētnieki, zinātniskas organizācijas, kā arī valsts iestādes.

Lasīt vairāk »

Iespēja iesniegt pieteikumus vairākām Eiropas Inovācijas padomes balvām

06.05.2021

papira kugisi uz zila fona

2021. gada pavasarī Eiropas Inovācijas padome (European Innovation Council (EIC)) ir izsludinājusi pieteikšanos vairākām balvām: sievietes novatores, Eiropas inovāciju galvaspilsētas un inovāciju iepirkumi.

Lasīt vairāk »

Atvērti vairāki Eiropas Inovācijas padomes Pathfinder konkursi

06.05.2021

lampina ar linijam

2021. gada pavasarī Eiropas Inovāciju padome (European Innovation Council, EIC) ir atvērusi programmas Apvārsnis Eiropa Pathfinder programmas konkursus. EIC Pathfinder Open konkurss paredzēts, lai realizētu vērienīgu vīziju par radikāli jaunu tehnoloģiju, ar potenciālu radīt jaunu produktu un pakalpojumu tirgu un/vai risināt globālas problēmas.

Lasīt vairāk »