WorldSkills

Trīsarpus dienas garās sacensības aizsākās ar krāšņu ceremoniju 4. oktobra vakarā plkst. 19:30 „O2” arēnā, Londonā. Dalībniekus ar ovācijām sagaidīja konkursa apmeklētāju, bet satraukumu kliedēja atraktīvi skatuves mākslinieki.

Gaisa vingrotājas un bītboksers sveic valstu delegācijas

Atklāšanas ceremonija bija veidota kā apsveikums valstu delegācijām, kas bija ieradušās uz lielākajām profesiju sacensībām pasaulē. Kopumā uz skatuves darbojās apmēram 400 dziedošu jauniešu un bērnu, apmēram 40 dejotāju, 5 gaisa vingrotājas, kā arī bītboksers no grupas „London element”. Lai gan uz atklāšanas ceremoniju, iegādāties biļetes, varēja doties ikviens interesents, tomēr tajā pārsvarā pulcējās nacionālās komandas, pavadošo delegāciju, novērotāji un mediju pārstāvji, aktīvi atbalstot savus konkursantus valstu parādes laikā.

Sacensības mainīs attieksmi

Sacensību priekšsēdētājs Chris Humphries savā uzrunā klātesošajiem norādīja, ka ar šo pasākumu ir vēlme iedvesmot  150 000 apmeklētāju apgūt jaunas prasmes un izzināt savas nākotnes karjeras un nodarbinātības iespējas. Vēršoties pie dalībniekiem, viņš uzsvēra: „Ikvienam no jums ir nozīmīga loma, lai mēs kopīgi mainītu jaunu cilvēku, vecāku, pasniedzēju un darba devēju attieksmi pret praktiskajām zināšanām un iemaņām. ”

No uzvalkiem līdz tautastērpiem

Valstu delegāciju parāde, kurā piedalījās katras valsts konkursa dalībnieki un komandas līderis, izvērsās kā gana krāšņa izrādīšanās. Īpaši baudāmi bija to valstu uznācieni, kam jau ir ilgstoša pieredze un lielas komandas. Tādējādi stalta maršēšana aiz valsts nosaukuma un karoga mijās ar teatrāliem soļu iestudējumiem, dejām un ritmiskiem saukļiem.

Arī parādes tērpi variēja no klasiski pelēkiem vai melniem lietišķajiem kostīmiem un uzvalkiem līdz pat krāšņiem tautisku elementu piepildītiem tērpiem. Īpaši izcēlās Japānas meitenes geišu tērpos, arābi baltajās parandžās, meksikāņi ar sev tipiskajām cepurēm. Varbūt Latvijas komandai nākamreiz jāapauj pastalas vai jāapsien Lielvārdes josta? Nenoliedzami, šīs sacensības ir kļuvušas arī par valstu „izrādīšanās” un nacionālo elementu popularizēšanas vietu.