Aktualitātes Jaunumi Jauniešu garantija
VIAA uzsāk izglītojošu kampaņu jauniešu konkurētspējas uzlabošanai Latvijas darba tirgū

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) laikā no 13. augusta līdz 9. septembrim īstenos sociāli izglītojošo kampaņu „Atmet BEZdarbību!”. Tās mērķis ir motivēt jauniešus, kuri nestrādā un nemācās, izmantot projekta Jauniešu garantija priekšrocības – īsā laikā bez maksas apgūt kādu perspektīvu profesiju, tā ievērojami palielinot savas iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu.

Kampaņa vienlaikus norisināsies visā Latvijā. Tās laikā tiks īstenota aktīva komunikācija digitālajā vidē, tostarp – sociālajos tīklos Draugiem.lv un Twitter, ko ikdienā aktīvi izmanto projekta mērķauditorija – jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem. Tāpat kampaņas atklāšanas dienā 13. augustā Rīgas centrā - Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra Origo, darbosies īpaša informatīvā telts, kurā ikviens interesents varēs saņemt informāciju par projektu Jauniešu garantija un iespējām kļūt par tā dalībnieku. Tiks radīta arī interaktīva infografika, kurā būs apkopoti praktiski padomi jauniešiem, kā sasniegt pašu uzstādītos mērķus, tā atraktīvā veidā aicinot viņus atmest bezdarbību un domāt par savu nākotni tagad un tūlīt.

Viena no projekta Jauniešu garantija būtiskākajām priekšrocībām – tā ļauj apgūt vairāk nekā 100 darba tirgū pieprasītākās profesijas bez maksas īsā laika periodā – gada vai pusotra gada laikā. Ir virkne papildu priekšrocību, ko var iegūt Jauniešu garantijas dalībnieki: stipendija no 70 līdz 115 eiro mēnesī, iespēja bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā, apmaksāti ceļa izdevumi prakses laikā un citi labumi.

“Nokļūstot darba tirgū, jaunie darba ņēmēji nereti saskaras ar skarbo dzīves realitāti – viņiem bieži vien trūkst darba pieredzes, un kvalifikācija neatbilst vēlamajam atalgojumam,” situāciju skaidro VIAA direktore Dita Traidās. „Vilšanās karjeras iespējās mēdz būt liela, tāpēc jaunieši nevis cenšas sevi pierādīt, bet izvēlas strādāt gadījuma darbus vai paļaujas uz vecāku atbalstu. Atrast darbu, nopelnīt iztiku un izveidot karjeru, sēžot mājās bezdarbībā, nav iespējams. Ir 21. gadsimts – lielo iespēju laikmets, kad kaut ko panākt var ar rīcību. Jauniešu garantija nodrošina iespēju to izdarīt ātri, vienkārši un bez maksas. Tāpēc ar kampaņu „Atmet BEZdarbību!” vēlamies aicināt jauniešus domāt par savu nākotni savlaicīgi, izmantojot programmas sniegtās iespējas pilnveidoties un attīstīt savu konkurētspēju darba tirgū.”

Projekta Jauniešu garantija ietvaros jauniešiem tiek nodrošināta prakse dažādos Latvijas uzņēmumos, kur viņiem ir iespēja pielietot teorētiskās zināšanas praksē, tā gūstot nenovērtējamu darba pieredzi, kas ievērojami palielina iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu mācību noslēgumā.

Jaunieši jau septembrī var uzsākt mācības vairāk nekā 100 darba tirgū pieprasītās profesijās. Populārākā profesija šajā uzņemšanā ir pavārs, kura kvalifikāciju var iegūt 10 profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs. Septiņās izglītības iestādēs plānots sagatavot grāmatvežus un autoatslēdzniekus, savukārt sešās izglītības iestādēs – galdniekus, konditorus un restorānu pakalpojumu speciālistus. Kopumā jaunieši var izvēlēties apgūt kādu sev tīkamu profesiju vairāk nekā 40 profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs visā Latvijā.

Projekta Jauniešu garantija izglītības programmās mācības var uzsākt jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nav nodarbināti un nemācās, tai skaitā neapgūst pilna laika studiju programmas. Dokumentus izvēlētajā izglītības iestādē var iesniegt līdz vasaras beigām.

Plašāka informācija par projektu un tā dalībnieku uzņemšanas nosacījumiem pieejama VIAA interneta vietnes www.viaa.gov.lv sadaļā “Jauniešu garantija”. Savukārt ar visām projekta Jauniešu garantija izglītības programmām var iepazīties nacionālajā izglītības iespēju datubāzē: www.niid.lv.

Projekta Jauniešu garantija aktivitāte “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” tiek finansēta ar Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta.