10.12.2024.
Rīgā notika starptautiskā Baltijas jūras projekta koordinatoru, skolēnu un skolotāju konference
No 2024. gada 27. novembra līdz 30. novembrim Rīgā notika starptautiskā Baltijas jūras projekta koordinatoru, skolēnu un skolotāju konference, kuras organizēšanā piedalījās arī Valsts izglītības satura centrs.
Konferencē piedalījās 53 skolotāji un skolēni no astoņām Baltijas jūras reģiona valstīm (Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas, Dānijas un Latvijas). Latviju pārstāvēja skolotājas Estere Apše no Valmieras Valsts ģimnāzijas un Inese Gavare no Babītes vidusskolas, kā arī Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniece Marta Irbe un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolniece Estere Appena.
Konferences dalībnieki dalījās pieredzē un diskutēja par Baltijas jūras projekta jauniešu vēstnieku iniciatīvu, kā arī plānoja jauna projekta “Cold Matters” (Aukstumam ir nozīme) norisi un vienojās par projekta vērtībām. Dalībnieki vienojās, ka turpmāko divu gadu laikā pētīs klimata pārmaiņu un konkrēti – aukstuma samazināšanās – ietekmi uz dabu un cilvēku dzīvi, uzklausīs ekspertu viedokļus, meklēs piemērus savā tuvākajā apkārtnē un veidos radošus stāstus par klimata pārmaiņu ietekmi. Projekta rezultātā taps multimediālu stāstu krātuve dažādās valodās, piemēri un ieteikumi skolēnu izglītošanai par klimata pārmaiņām dažādos mācību priekšmetos.
01.10.2024.
Seminārā diskutē par āra nodarbību izmantošanu mācību procesā
2024. gada 13. septembrī Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas centrā Salacgrīvā pedagogu profesionālās kompetences pilnveides seminārā "Āra nodarbību izmantošana mācību procesā. Baltijas jūras projekta pieredze" tikās 17 dalībnieki no dažādām Latvijas izglītības iestādēm un nevalstiskām organizācijām.
Semināra dalībnieki diskutēja par āra nodarbību nozīmi un iespējām mācību procesā, ar interesi iejutās skolēnu lomā un ilggadējās UNESCO Baltijas jūras projekta dalībnieces Salacgrīvas vidusskolas skolotājas Laimdotas Pelšes vadībā veica praktisku jūras piekrastes pētījumu. Pēcpusdienā Ziemeļvidzemes rezervāta dabas centra vadītāja Inta Soma iepazīstināja dalībniekus ar centra piedāvājumu skolām.
Metodiskie ieteikumi jūras krasta pētījuma veikšanai publicēti tiešsaistes resursu krātuvē Mape.gov.lv ikviena pedagoga metodikas krājuma bagātināšanai. Izmantojot šo materiālu, līdzīgus pētījumus varēs veikt arī citi pedagogi.
28.12.2023.
Starptautiskā UNESCO Baltijas jūras projekta koordinatoru konference Flensburgā (Vācija)
No 29. novembra līdz 2. decembrim Flensburgā (Vācija) notika UNESCO Baltijas jūras projekta konference, kurā piedalījās 39 koordinatori, skolotāji un skolēni no Somijas, Igaunijas, Polijas, Dānijas, Vācijas un Latvijas. Latviju konferencē pārstāvēja VISC Izglītības satura atbalsta nodaļas vecākā eksperte Inese Liepiņa.
Baltijas jūras projekta koordinatori un skolotāji diskutēja par projekta struktūru un identitāti – kas šo projektu padara īpašu un atšķirīgu no citiem vides izglītības projektiem, kā arī plāniem nākamajam gadam.
Jaunieši no Somijas, Igaunijas, Polijas, Dānijas un Vācijas plānoja savus projektus par to, kāpēc nepieciešama starptautiska jauniešu sadarbība, kā būt aktīviem un risināt viņiem būtiskas problēmas. Abas grupas regulāri apmainījās ar informāciju par diskusiju rezultātiem un ieteica idejas uzlabojumiem.
“Baltijas jūras projektā šobrīd projektā iesaistījušās 11 skolas no Latvijas, kas regulāri veic dažādus vides kvalitātes pētījumus. Šajā mācību gadā vēlamies iesaistīt vides pētījumos vairāk skolu un piedāvāt projekta metodiku un materiālus plašākam skolotāju lokam, tāpēc bija ļoti vērtīgi dalīties idejās un smelties citu valstu kolēģu pieredzi,” atzīmē Inese Liepiņa.
17.10.2018.
Baltijas jūras projekta dalībnieki tiekas konferencē "Global Citizen 2030"!
Vācijā (Damp) no 18. līdz 21. septembrim UNESCO starptautiskā vides izglītības projekta “Baltijas jūras projekts” (Baltic See Projekt) ietvaros notika skolēnu un skolotāju konference “Global Citizen 2030”, kura pulcēja vairāk nekā 300 dalībnieku. Baltijas jūras projekta aktivitātes Latvijā, kā arī skolēnu un skolotāju (13 cilvēku) delegācijas dalību konferencē Vācijā koordinēja Valsts izglītības satura centrs.
Lai nokļūtu konferencē, Latvijas skolēni UNESCO starptautiskā vides izglītības projekta “Baltijas jūras projekts” (Baltic See Projekt) ietvaros pagājušajā mācību gadā pētīja ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu savā pašvaldībā un iesniedza savus pētījuma rezultātus konkursam. Skolēni pētīja, piemēram, apdzīvoto vietu pieejamību, drošību un ilgtspējīgu apdzīvošanu Vecpiebalgā, Ogresgalā un Rūjienā, ilgtspējīga patēriņa paradumu veidošanu Valmierā, Aizputē un Vecumniekos, piekrastes teritoriju apsaimniekošanu Salacgrīvā, atkritumu apsaimniekošanu Skrīveros. Labāko darbu autori kopā ar saviem skolotājiem šī mācību gada sākumā no 18. līdz 21. septembrim piedalījās skolēnu un skolotāju konferencē “Global Citizen 2030” Vācijā.