Nordplus
Nordplus semināra vizuālis

28. maijā no plkst. 14.00 līdz 17.00 (pēc Latvijas laika) Nordplus Ziemeļvalstu administrācija rīko tiešsaistes semināru “Pārveidojošā izglītība ilgtspējīgākai pasaulei”, kurā eksperti un projektu īstenotāji dalīsies pieredzē par ilgtspējas stiprināšanu un tās nozīmi starptautiskos projektos. Seminārs notiks angļu valodā.

Seminārā aicinātas piedalīties izglītībā iesaistītās organizācijās - izglītības iestādes, organizācijas un uzņēmumi, kas jau ir iesaistījušās vai potenciāli ir ieinteresētas starptautisku projektu īstenošanā, kam pamatā ir ilgtspēja un sadarbība ar mērķi stiprināt un sniegt atbalstu jauniem Nordplus projektiem.

Semināra dalībnieki varēs uzzināt par ilgtspējīgiem Nordplus projektiem piecās apakšprogrammās (jauniešu izglītības, augstākās izglītības, pieaugušo izglītības, horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā), lai iedvesmotu arī citas izglītībā iesaistītās organizācijas īstenot projektus. 

Semināra programma:

  • Semināru atklās Karen Ellemann Jensen, Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerālsekretāre;
  • Ieskatu ilgtspējīgas izglītības jomā sniegs Ólafur Páll Jónsson, Islandes Universitātes profesors un eksperts ilgtspējas izglītības jomā;
  • Četri Nordplus projektu īstenotāji dalīsies pieredzē par ilgtspējīgu projektu īstenošanu, kas izvēlēti kā labie projektu piemēri ar ilgtermiņa ietekmi;
  • Paneļdiskusijā piedalīsies Zviedrijas Augstākās izglītības padomes eksperti;
  • Semināra noslēgumā paredzēta dalībnieku diskusija, jautājumu un atbilžu sesija.

Seminārs notiks ZOOM platformā, un tam iespējams reģistrēties Nordplus mājaslapā. 

Sociāli ilgtspējīgu projektu nozīme Ziemeļvalstu reģionā

Lai stiprinātu sadarbību starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu iestādēm un organizācijām, Ziemeļvalstu valdības ir vienojušās par ilgtermiņa vīziju 2030. gadam (Nordic Vision 2030), kā galvenie pīlāri nosaka pāreju uz zaļo ekonomiku, konkurētspējas veicināšanu un sociāli ilgtspējīga Ziemeļvalstu reģiona veidošanu.

2023. un 2024. gadā Nordplus programmas administratori aicināja izglītības iestādes, organizācijas un uzņēmumus iesniegt projektu pieteikumus sasaistē ar tēmu "Sadarbības veicināšana izglītības jomā un izglītojamo sagatavošana zaļākai nākotnei" (”Enhancing educational cooperation and preparing pupils, students and adults for a greener future”), lai veicinātu Ziemeļvalstu konkurētspēju, kā pamatā ir zināšanas, inovācijas, mobilitāte un digitālā integrācija.

Viens no Nordplus programmas darbības mērķiem 2023. un 2024. gadam paredz 120 sociāli ilgtspējīgu projektu apstiprināšanu. Mērķis ir sasniegts ar uzviju, jo divu gadu laikā ir apstiprināti 169 projekti. 2024. gada konkursā tika saņemti 110 pieteikumi, no kuriem atbalstu saņēma 71 projekts.